HNL: Kamerunac presudio u derbiju koji su obilježile diskutabilne odluke suca!

Pred otprilike 12 tisuća gledatelja odigrao se 82. derbi od samostalnosti Hrvatske, u kojemu je Hajduk usred Maksimira s minimalnih 1:0 pobijedio Dinamo.

Prvo poluvrijeme nije bilo izrazito zanimljivo. Tek su zabilježene dvije dobre prilike, svaka s jedne strane. Najveću prigodu da postigne gol imao je El Arabi Soudani u 33. minuti, kada je sam išao na vratara Hajduka. Nažalost po domaćina, odlučio se na udarac lobom kojeg je Karlo Letica uspješno obranio. Zaprijetio je i Hajduk preko Juranovića, ali je taj udarac zaustavio nogom vratar Dinama, Dominik Livaković. Pod sam kraj poluvremena Ohandza je prošao pored trojice braniča Dinama, ali u posljednji trenutak je domaća obrana uspješno intervenirala.

Početak drugog poluvremena bio je jako zanimljiv. Prvo je Ademi imao veliku priliku, ali udarac po podu obranio je Letica. Samo tri minute kasnije velika drama na Maksimiru. Krenuo je Soudani sam na Leticu, ali Letica rukom izbija loptu Alžircu. Čini se kako je sudac u ovoj situaciji pogriješio jer je Letica igrao rukom van svojeg kaznenog prostora. U sljedećem napadu Splićani dolaze u vodstvo preko Ohandze. Veliku grešku kod pogotka učinili su Livaković i Lešković, koji je gradio loptu za domaćeg vratara.

Nakon primljenog pogotka Dinamo je nastavio napadati. Imao je Soudani još jednu dobru priliku, ali glavom gađa u vanjski dio mreže. U 79. minuti kazneni udarac za Dinamo nakon igranja rukom igrača Hajduka. Crveni karton dobio je Borja Lopez. Loptu na bijelu točku stavio je Mario Gavranović, ali promašio je cijela vrata Hajdukova gola.

Tražili su Splićani u 84. minuti crveni karton za Doumbiu nakon prekršaja nad Ohandzom, ali sudac igraču Dinama pokazuje samo žuti karton. Hajduk se ovom pobjedom Dinamu približio na devet bodova zaostatka.