HNL: Karlo Letica pogotkom u petoj minuti sudačke nadoknade srušio Istru 1961 na Poljudu!

I treću uzastopnu utakmicu Hajduk je odigrao na Poljudu. nakon poraza od Slavena Belupa i pobjede nad Rudešom, na splitski travnjak stigla je momčad Istre 1961, a Bili su upisali dramatičnu, 3:2 pobjedu.

Već u 15. minuti Hajduk je imao vodstvo nad gostima iz Pule. Nakon ubačaja Juranovića, u kaznenom prostoru Istre najbolje se snašao Adam Gyurcso, koji postiže drugi pogodak u dresu Hajduka. Samo 12 minuta trajalo je vodstvo Splićana na Poljudu. Matas je dobio loptu na desnom boku, a njegov ubačaj pronašao je Aljošu Vojnovića koji postiže prvi pogodak u dresu Puljana. Do kraja prvog poluvremena prijetili su domaćini preko Kovačevića i Radoševića, ali njihovi udarci nisu ozbiljnije zaprijetili vrataru gostiju..

Ne ulaze domaćini dobro u drugo poluvrijeme. Nakon sedam minuta nastavka Istra 1961 dolazi do potpunog preokreta. Ovog puta Čuljak je dobro ubacio prema golu Hajduka, a na pravom mjestu pronašao se Rumunj Cosmin Matei te i on postiže prvi pogodak u dresu Puljana. Nakon toga bude se domaćini, imali su nekoliko prilika, ali sve do 71. minute nisu uspjeli zatresti mrežu Iveše. Nakon ubačaja iz kornera, Said u 71. minuti pogađa glavom za izjednačenje Hajduka. U 89. minuti Toma Bašić iz slobodnog udarca pogađa gredu, a odbijeni loptu Caktaš šalje iznad gola. U posljednjih pet minuta utakmice Hajdukovi napadači Šego i Said pogađaju gredu.

A onda, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Bašić je srušen, Čuljak je zaradio crveni karton, a Hajduk priliku iz slobodnog udarca. Do lopte je došao golman Bilih, Karlo Letica i u petoj minuti sudačke nadoknade preokrenuo te donio veliku pobjedu Hajduku.