HNL: Lokomotiva svladala branitelja naslova!

Rijeka je upisala čak četvrti poraz zaredom u prvenstvu, a ukupno šesti u 15 kola.

Zagrebačka Lokomotiva ugostila je u Kranjčevićevoj branitelja naslova Rijeku u sklopu 15. kola Prve hrvatske nogometne lige i upisala minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

Prvu priliku na utakmici imala je Rijeka. U 12. minuti Alexander Gorgon je pucao iskosa s desetak metara, ali siguran je na vratima Lokomotive Adrian Šemper. Već u 16. minuti susreta Lokosi su poveli. Luka Capan primio je loptu gotovo s centra, sjajno prošao kroz sredinu između nekoliko Rijekinih igrača i precizno pogodio pored nemoćnog Andreja Prskala za 1:0. Mogao je domaćin do povećanja vodstva u 28. minuti kada je udarac Ivana Krstanovića u zadnji tren blokirao Josip Elez.

U 58. minuti Lokosi ponovno prijete. Lovro Majer je u istoj minuti dvaput pucao, ali oba puta bio je neprecizan. U 64. minuti Matjaž Kek u igru je poslao oporavljenog Marija Gavranovića umjesto Maxwella Acostyja.

Rijeka je upisala čak četvrti poraz zaredom u prvenstvu, a ukupno šesti u 15 kola. Od 19 sati Dinamo ima priliku, ukoliko pobjedi u Koprivnici Slaven Belupo, pobjeći drugoplasiranom Osijeku na 10 bodova, a branitelju naslova Rijeci na velikih 12 bodova.