HNL: Majstori derbija gostuju na Poljudu, kod trenera koji zna kako s velikima

17. kolo HT Prve lige donosi nam derbi utakmicu koja se igra na Poljudu, a Hajduku u goste dolaze majstori derbija, Osječani.

17. kolo HT Prve lige donosi nam derbi utakmicu koja se igra na Poljudu, a Hajduku u goste dolaze majstori derbija, Osječani. Do sada su u ligaškim utakmicama odigrali 78 međusobnih utakmica, a Hajduk je pobijedio u njih 44. Osijek je do pobjede došao u 18 utakmica, dok su njih 16 završile neodlučeno.

Splićani nakon pobjede u Puli dočekuju goste spremni i motivirani s pozitivnim ozračjem u ekipi.

“Radili smo na taktičkim obrascima na kojima inzistiramo. Situacija i energija u svlačionici je dobra, igrači su svjesni svega što nas očekuje. Pred nama je zahtjevan protivnik koji ima kvalitetne pojedince, dobro smo se pripremili i u pozitivnom ozračju, što se tiče stanja u ekipi, dočekujemo sutrašnju utakmicu”, razmišljanja su trenera Kopića.

Osječani na Poljud dolaze s dvije utakmice bez pobjede i to protiv “malih” ekipa, ali s pozitivnim mislima jer u velikim utakmica ove sezone još nemaju poraz i s pravom ih nazivamo majstorima derbija.

“Ovo je prva od dvije međusobne utakmice s Hajdukom u svega nekoliko dana i trenutno nam je najbitnija. Veliki je motiv igrati na Poljudu, atmosfera će sigurno biti užarena kakva je i inače u pravom derbiju. Očekujem da ćemo biti kvalitetan takmac i opravdati sve ono što smo do sada napravili od početka sezone. Stalno se piše da puno lakše igramo u derbijima, ali ne bih ja rekao da je to za nas bio lakši posao, nego nam je momčad u tim susretima izgledala bolje nego u nekim drugim utakmicama. Nadam se da će tako biti i ovaj puta, ne samo jer je derbi u pitanju, nego prvenstveno zbog činjenice da nam trebaju bodovi protiv izravnog konkurenta na tablici. Ukratko, želim da svi budemo ponosni, uključujući i naše navijače, kako smo odigrali susret, a onda ni rezultat ne bi trebao izostati”,  kazao je Zekić.

Posljednji dvoboj ovih momčadi koji se igrao na Poljudu završio je visokom pobjedom Hajduka od 5:1. Mrežu Malenice tada su pogađali Ante Erceg, Marko Futacs, Ahmed Said, a dva pogotka postigao je Toma Bašić. Počasni pogodak za goste postigao je Gabrijel Boban. Prva utakmica između Hajduka i Osijeka ove sezone odigrala se u Gradskom vrtu, a Osijek je bio s 2:1. Utakmica je bila zanimljiva, a prvi su poveli Splićani golom Nižića u 50. minuti. Samo minutu kasnije Hajradinović je postigao pogodak za izjednačenje, dok je Eros Grezda u 93. minuti donio pobjedu Osijeka.

Prvi, povijesni dvoboj ovih momčadi od samostalnosti Hrvatske odigrao se 28. ožujka 1992. godine, a završio je rezultatom 3:3. U strijelce Hajduka upisali su se Kozniku, Vučević i Miše, a za momčad Osijeka Bjelica i Robert Špehar, koji je postigao dva pogotka.

Današnju utakmicu sude Fran Jović, Goran Perica i Sanja Rođak-Karšić. Četvrti sudac je Ivica Modrić.