GNK DINAMO - ISTRA 1961 1:1

HNL: Nogometaši Dinama i pulske Istre 1961 odigrali 1:1

Pred početak susreta igrači su istrčali u prigodnim majicama u znak sjećanja na 25. obljetnicu od žrtve Vukovara. Obljetnica je također popraćena prigodnim transparentom "Prolaze godine, sjećanja ne blijede"

Hrvatska prvoligaška scena vratila se nakon desetodnevne reprezentativne stanke. U prvom dvoboju 16. kola Prve HNL u Zagrebu nogometaši Dinama i pulske Istre 1961 odigrali su  1:1. Požrtvovnom defenzivnom igrom Istra 1961 je izborila remi, a konačan rezultat susreta postavljen je dvije minute  prije kraja prvog poluvremena, nakon dva realizirana kaznena udarca.

DINAMO – ISTRA 1961 1:1 (1:1)

Glavni sudac: Željko Frković (Gospić). Pomoćnici: Bojan Zobenica, Vedran Đurak

Dinamo (4-2-3-1): Livaković – Matel, Benković, Schildenfeld, Pivarić (62. Fiolić) – Jonas, Pavičić (46. Machado) – Šitum, Ćorić, Fernandes – Henriquez (55. Hodžić). Trener: Ivajlo Petev.

Istra 1961 (3-5-2): Ivušić – Žižić, Mitrevski, Georgiev – Gržan (90. Gojković), Lucio (90+2 Puclin), Paracki, Stepčić (84. Prelčec), Miloš – Roce, Solomon. Trener: Goran Tomić.

Žuti kartoni: Roce, Schildenfeld, Ivušić

Strijelci: 1:0 Fernandes (45-11m), 1:1 Roce (45+1-11m)

Dinamo je od samog početka preuzeo kontrolu na susretom, dominirao posjedom lopte i stvorenim prilikama, no ipak naposljetku sve je ostalo  na kaznenim udarcima. U ludoj završnici prvog poluvremena svirana su čak dva kaznena udarca. Najprije je u šesnaestercu Puljana u 45. minuti srušen Ćorić, a Junior Fernandes je bio precizan s bijele točke, da bi u zadnjim trenucima poluvremena Schildenfeld udarac prema golu zaustavio rukom pa je sudac Frković dosudio i drugi penal u nepune tri minute. Goran Roce je također bio uspješan realizator kaznenog udarca.

“Nismo bili ozbiljni, nismo dali 100 posto, to su glavni razlozi gubitka dva boda, no jedna utakmica neće srušiti moju motivaciju”, rekao je Dinamov trener Ivajlo Petev te dodao: ” Naravno da ćemo analizirati pogreške, kako smo previše griješili u dodavanjima. Nismo preuzeli dovoljno odgovornosti, nismo tražili dovoljno igre u dubinu u drugom dijelu. Dakako, imali smo nekoliko izrazitih prilika, ali to nije to. Odigrali smo slabu utakmicu, sami smo si krivi…”

Dinamo je tako ostao drugi s 36 bodova, pet manje od vodeće Rijeke koja u nedjelju pobjedom kod Slaven Belupa može podići prednost na osam bodova. Istra 1961 je s ovim bodom skočila na peto mjesto s 15 osvojenih bodova.