HNL: Novi poraz Gorice… Slaven Belupo slavio kod kuće

Slaven Belupo pobjedom pobjegao sa začelja. Gorica upala u malu krizu rezultata

Slaven Belupo – Gorica 2:0

Slaven Belupo: Filipović, Bačelić-Grgić, Čanađija, Goda, Karamarko, Krstanović, Menalo, Nowak, Puculin, Šarlija, Vidović.

Gorica: Kahlina, Čabraja, Čagalj, Dvorneković, Jovičić, Lovrić, Maloča, Marina, Muhammed, Suk, Zwolinski.

U 20. kolu 1. HNL sastali su se Slaven Belupo i Gorica na gradskom stadionu “Ivan Kušek Apaš” u Koprivnici, a rezultat je iznosio 2:0 za domaćine. Hit momčad jesenskog dijela prvenstva Gorica, ponovno je doživjela poraz. To je četvrti poraz u posljednjih šest kola 1. HNL, dok su još upisali po jednu pobjedu i neriješen rezultat. Iako su u posljednjem kolu svladali Rijeku na Kantridi, sve se više nazire kriza rezultata momčadi Sergeja Jakirovića.

S druge strane Slaven Belupu ova pobjeda je puno značila. Nakon dva uzastopna remia protiv Rijeke i Istre, ovom pobjedom Slaven, barem privremeno, bježi sa začelja ljestvice.

Slaven je ušao furiozno u utakmicu, te je već u drugoj minuti zabilježio prvi pokušaj prema vratima gostiju. Puculin je pokušao uhvatiti obranu gostiju nespremnu, no njegov pokušaj brani Kahlina. Minutu kasnije je pokušao Karamarko, no njegov udarac završava u bloku i lopta ide u korner iz kojega su domaćini poveli. Udarac iz kuta je izveo Bačelić-Gagić, a u skoku je bio najviši iskusni Krstanović. U 12.’ bilježimo opasan pokušaj Nowaka koji završava pored vratnice. Već minutu kasnije, Slaven Belupo iz krasne akcije poduplava svoje vodstvo, a strijelac je Puculin. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćim nogometašima. U 23.’ Menalo se na lijevoj strani oslobađa i pronalazi na desetak metara od gola Krstanovića, koji loptu šalje pored gola. Puculin i Krstanović su bili izrazito raspoloženi, međutim Kahlina je danas sjajno branio i bio je ponajbolji igrač svoje ekipe, a samo zahvaljujući njemu Gorica nije ozbiljnije stradala u ovoj utakmici. Prvu šansu na utakmici, Gorica je imala u 40.’ kada je Marina glavom poslao loptu preko grede.

Drugo poluvrijeme je donijelo još dominacije momčadi iz Koprivnice. Igrala se 55.’ kada je Jelić ostao kratak nekoliko centimetara da u mrežu pospremi ubačaj Menala. U 69.’ Slaven je imao slobodni udarac iz kojeg Lovrić pogađa gredu. Desetak minuta prije kraja još jednom se istakao Kahlina sa vrhunskom obranom, kada je Vidoviću iz blizine skinuo “zicer”. U 82.’ ponovno Kahlina vrhunski brani pokušaj Šarlije, a pet minuta prije kraja susreta Bačelić-Gagić promašuje jedanaesterac za svoju momčad. U posljednjoj minuti susreta, Ronaldo postiže pogodak za Goricu, koji je pak opravdano poništen zbog zaleđa.

U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje u Zagrebu protiv Dinama, dok Gorica kod kuće dočekuje Inter iz Zaprešića.