Osijek remizirao s Puskas Akademijom

Antonio Perošević postigao je pogodak protiv svojih dojučerašnjih suigrača.

Nogometaši Osijeka odigrali su prvi pripremni susret uoči nastavka proljetnog dijela sezone, a protivnik im je bila mađarska Puskas Akademija s kojom imaju iznimno prijateljske odnose, a takav je bio i konačni rezultat 1:1.

Susret se igrao u sportskom kompleksu Arroyo Enmedio Estepona, 40-ak kilometara udaljen od Osijekove baze u Marbelli, a dogovorom između klubova igralo se 2 x 60 minuta. Na prvi ozbiljniji pokušaj čekalo se do 48. minute kada je Petar Bočkaj dobro pucao iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan. Prije toga veliki udarac za Osijek bila je ozljeda Erosa Grezde u 28. minuti koji je zbog nezgodnog udarca u koljeno morao napustiti igru.

Nakon 8 minuta u nastavku susreta Osijek je poveo, Haris Hajradinović je odlično proigrao Muzafera Ejupija koji je iz blizine zabio za 1:0. Mađari su mjenjali postavu tek u 13. minuti nastavka, a u 24. minuti dolaze do izjednačenja preko Osječanina Antonija Peroševića koji je uputio slobodni udarac iskosa prema golu, a lopta je izmaknula kontroli vrataru Kukiću i upala u mrežu. Do kraja susreta imao je Szakaly u 113. minuti dobru priliku za Mađare, ali nije bilo promjene rezultata.

Osječani će sljedeći susret igrati 26. siječnja, a protivnik će im biti drugoplasirana momčad ukrajinske premierlige Dinamo iz Kijeva

Osijek: Malenica (od 44. Kukić), Škorić, Lončar, Grgić, Barišić, Jambor, Mudražija, Ilić, Grezda (od 28. Bočkaj), Boban i Marić. Od 61. minute: Kukić (od 85. Mikulić), Pušić, Barać, Lišnić, Marin, Jambor, Žaper, Kuprešak, Hajradinović, Bočkaj i Ejupi.

Puskas Akademija: L. Hegedus, Spandler, Mevongou, Klinar, Osvath, Madarsz; Markvart, Knežević, Prosser, Molnar i Rado.  Od 73. minute: Danilović, Csilus, Poor, Spandler (Deutsch), Mevangou, Zsidai, Latifi, Szakaly, Bačelić-Grgić, Perošević i Diallo.