HNL: Osijek slavio u Gradskom vrtu

Osijek nastavlja s odličnim igrama u Prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Nakon senzacionalne pobjede u prošlom kolu na Rujevici, u Gradskom vrtu su nadjačali Lokomotivu.

Osijek je u Gradskom vrtu ugostio zagrebačku Lokomotivu u sklopu 14. kola Prve hrvatske nogometne lige i upisao pobjedu 3:0.

Osijek je došao do druge pobjede zaredom u prvenstvu, a do pete zaredom na domaćem terenu. Nakon senzacionalne pobjede u prošlom kolu na Rujevici protiv Rijeke (2:1), Osijek je nastavio s odličnim igrama i danas kada su pobijedili momčad Lokomotive s 3:0.

Goste je probio Andrej Lukić u 67. minuti golom nakon odbijanca i gužve u šestnaestercu gostiju. Na 2:0 povisuje napadač Mirko Marić u 80. minuti udarcem s ruba šestnaesterca. Konačnih 3:0 postavio je Haris Hajradinović kada je pogodio praznu mrežu nakon komične reakcije vratara Lokomotive Adriana Šempera koji je izletio u prazno.

Osijek je spomenutom pobjedom došao na drugo mjesto ljestvice preskočivši Rijeku.

U sljedećem kolu Osijek gostuje kod Intera u Zaprešiću, dok Lokomotiva u Kranjčevićevoj dočekuje Rijeku.