HNL: Osijek uvjerljiv u Istri

Odvažna igra igrača Osijeka naknadno je nagrađena s tri gola u drugom poluvremenu.

U sklopu 19. kola Prve HNL lige, momčad Osijek gostovala je na stadionu Aldo Drosina protiv domaćina Istre 1961. Gosti su pobijedili uvjerljivim rezultatom 1:3. Istra 1961 već četiri utakmice ne zna za pobjedu protiv Osijeka na domaćem terenu.

Gosti su u susret ušli agresivno, većinom imali loptu u svojim nogama te radili više prilika. Momčad Istre kroz cijelu susret je uputila samo tri udarca na gol, od kojih je samo jedan išao u okvir gola, čak ni taj jedan udarac nije rezultirao golom. Istra je u vodstvo došla pomoću autogola Muzafera Ejupija koncem 44. minute. Momčad Osijeka nije dopustila da ih potrese autogol, te su nastavljali s agresivnom igrom prema golu Istre, dok se domaća momčad samo branila i pokušavala sačuvati rezultat. Raspucani su bili igrači Osijeka i kroz drugo poluvrijeme, te su zbog svoje igre brzo nagrađeni. Obrana Istre se raspala, te Osijek u osam minuta zabija tri gola. Prvi izjednačujući gol zabija Perošević u 58. minuti, zatim Barišić povećava vodstvo Osijeka na 1:2 u 62. minuti. Strijelac autogola je ujedno i strijelac zadnjeg gola za Osijek, Muzafera Ejupi se iskupio u 66. minuti i doveo Osijek na visokih 1:3.

Nakon odigrane utakmice Osijek se nalazi na četvrtom mjestu tablice s 37 bodova, dok Istra 1961 drži šesto mjesto s 19. bodova.

Istra 1961 (3-5-2): Ivušić – Žižić, Georgiev, Mitrevski,Bertoša – Miloš, Lucio, Paracki, Gržan, Stepčić – Roce

Osijek (4-2-3-1): Mikulić – Matas, Škorić, Barać, Barišić – Lesjak, Mioč – Perošević, Lopa, Lulić– Ejupi