HNL: Osijek uvjerljivo do novih bodova u Gradskom vrtu!

U sljedećem kolu Osijek dočekuje posljednjeplasirani Rudeš, dok Slaven Belupo ide na teško gostovanje kod branitelja naslova Rijeke.

Osijek i Slaven Belupo utakmicom u Gradskom vrtu otvorili su 18. kola HT Prve lige. Domaćin je slavio s 2:0 i skočio na drugo mjesto ljestvice.

Osijek je poveo u 17. minuti kada je precizan bio Ukrajinac Dmytro Lepa. Domaćin je dominirao tokom čitavog susreta te su imali visok posjed lopte i više kreiranih prilika za zgoditak. U 78. minuti konačnih 2:0 postavlja Alen Grgić za osmu prvenstvenu pobjedu.

Osječani su ovom pobjedom došli na drugo mjesto ljestvice. Imaju tri boda više treće Rijeke i četvrtog Hajduka, a upravo ta dva kluba od 18 sati igraju derbi kola na Rujevici.