HNL: Osijeku samo bod na gostovanju u Puli

Istra osvojila veliki bod unatoč katastrofalnoj situaciji u klubu.

U drugom subotnjem susretu HNL-a na stadionu Aldo Drosina u Puli nogometaši Istre i Osijeka odigrali su 1-1.

U prvom poluvremenu malobrojni gledatelji na tribinama vidjeli su vrlo siromašan nogomet. Sve zanimljivo dogodilo se u drugom dijelu.

Istra je povela u 52. minuti kada je Prelčec sjajnim volejem zatresao mrežu gostujućeg vratara Malenice. Osijek dolazi do izjednačenja golom Marića u 71. minuti. U 84. minuti Istra ostaje s igračem manje nakon što je kapetan Kenan Hadžić zaradio drugi žuti karton zbog potezanja Grezde. Osijek do kraja susreta nije uspio iskoristiti brojčanu prednost, te svaka momčad osvaja po bod.

Slavonci ostaju drugi na ljestvici s 14 bodova zaostatka za vodećim Dinamom te bodom više od trećeg Hajduka koji ih sutra može preskočiti kada na Poljudu dočekuje Inter. Istra je osma sa 17 osvojenih bodova.