HNL [Poluvrijeme]: Hajduk dominira i zasluženo vodi protiv Dinama na Poljudu

Hajduk Dinamo igraju Vječni derbi u sklopu 13. kola Hrvatski Telekom Prve HNL. Nakon prvih 45 minuta Bili imaju potpunu dominaciju i vode pogotkom Ante Ercega iz 38. minute utakmice.

Nakon početnog ispitivanja snaga u 18. minuti vidjeli smo najbolju priliku u dotadašnjem dijelu susreta kada je Toma Bašić iz slobodnog udarca s 20 metara zatresao gredu. Tri minute kasnije Barry je primio loptu od Ohandze te došao na desetak metara od gola, no iskosa je pucao pored gola.

U 27. minuti Bašić je oštro ubacio u kazneni prostor nakon slobodnog udarca, no Lopez je zakasnio jedan djelić sekunde i rezultat se nije mijenjao. Tek u 30. minuti vidjeli smo prvi udarac Modrih, no El Arabi Hilal Soudani iskosa je s pet metara pogodio stativu.

I onda, u 38. minuti Hamza Barry je prizemno centrirao, a Ante Erceg primio loptu između dvojice stopera ModrihBenkovića Sigalija te neobranjivo zabio za vodstvo Carrillove momčadi, koja je tako na predah otišla s vodstvom od 1:0. Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca korektno je odsudio prvi dio i nije podijelio nijedan žuti karton.

Nakon je nakon prvih 45 minuta uputio šest udaraca, naspram tek jednog Dinamovog. Bili imaju 57 posto lopte u svojem posjedu te više kornera (2 – 1), kao i centaršuteva (20 – 14). Hoće li Hajduk izdržati do kraja utakmice i upisati pobjedu, saznat ćemo za nešto više od sat vremena.