HNL: Preokret Hajduka u produžetku!

Nevjerojatan preokret Hajduk je režirao u posljednjih pet minuta utakmice

Hajduk je na gradskom stadionu “Ivan Kušek Apaš” u Koprivnici kreirao nevjerojatan preokret protiv Slaven Belupa i slavio s 2:1. Utakmica je bila izrazito napeta, a glavni sudac utakmice je podijelio čak dva crvena kartona. Nevjerojatan preokret su režirali Jurić i Tudor u posljednjih pet minuta utakmice 24. kola 1.HNL.

NK Slaven Belupo – HNK Hajduk 1:0 (0:0)

SLAVEN BELUPO: Filipović, Međimorec, Nowak, Vidović, Zirdum, Jajalo, Puclin, Delić, Bogojević, Jelić, Menalo.

HAJDUK: Posavec, Juranović, Ismajli, Svatok, Bradarić, Caktaš, Nejašmić, Palaversa, Jradi, Gyurcso, Jairo Da Silva.

Hajduk je u uvodnim minutama bio agresivnija momčad i htio je preuzeti kontrolu nad utakmicom. No Slaven Belupo se nakon deset minuta razbudio i počeo prijetiti. Prvi je zaprijetio Matej Jelić, čiji pokušaj voleja nije bio precizan. Već u 19.’ ponovno prijete ‘Farmaceuti’. Nakon kornera, lopta se odbila na vrh šesnaesterca do Puculina koji je lijepo iz trka stisnuo loptu, no Posavec na golu gostiju lijepo skida taj pokušaj. Nakon toga ponovno Hajduk odgovara.

Prvo je Caktaš u 23.’ na lijevoj strani pronašao Bradarića koji šalje loptu prema petercu, gdje su se našli Jairo i Jradi, ali upropaštavaju lijepu priliku. Ponovno u 28.’ Jairo se oslobađa čuvara i šalje loptu do Jradia, čiji udarac Filipović lagano brani. Do kraja poluvremena smo vidjeli još pokušaj Caktaša koji nije išao u okvir gola, nakon kombinacije Jaira i Jradia, no poluvrijeme završava bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme je bilo puno zanimljivije. U 57. minuti najvažniji detalj utakmice. U jednom duelu u kaznenom prostoru gostiju, Juranović ruši Delića koji pada nakon kontakta. Sudac utakmice Fran Jović pokazuje na jedanaest metara i u nastavku pokazuje direktni crveni karton kapetanu Hajduka. Za ‘Farmaceute’ je uspješno realizirao jedanaesterac Matej Jelić, a dojam je da je sudac prestrogo isključio Juranovića i usmjerio tijek utakmice.

Da je Jović izgubio konce utakmice pokazalo se malo kasnije kada Jajalo s leđa ruši Nejašmića, a start je bio opasniji no onaj isključenog Juranovića. Sudac Jović dosudio je samo prekršaj za Hajduk, a u nastavku je dodijelio opomenu Caktašu zbog prigovora. Slaven je uspio složiti jednu pravu priliku otkako su imali igrača više, kada je Jelić proigrao Menala koji je loše pucao po golu i brojčano stanje na terenu se izjednačilo. U 68.’ debitant u redovima Belupa Marko Zirdum ruši Tudora i dobija drugi žuti karton!

Tenzije su rasle, a nogomet je pao u drugi plan. Tako se dogodila nesvakidašnja scena u 77. minuti kada je došlo do naguravanja igrača uz aut-liniju koji su se zagrijavali. Sudac je podijelio žute kartone Bongongui i Tahiraju. Uslijedile su zamjene s obe strane, a Hajduk je jurnuo na sve ili ništa.

Upravo zamjene su Hajduku donijele izjednačujući pogodak. Ivan Delić sjajno je centrirao, a najbolje se snašao Stanko Jurić koji glavom sjajno pogađa suprotni kut. I onda kada je sudac pomišljao dosuditi kraj utakmice, šok za domaćine. Jairo je odradio veliki dio posla i lopta je došla na drugu vratnicu, gdje se našao Tudor koji donosi Hajduku nevjerojatan preokret!

Hajduk se ovom pobjedom izjednačio s četvrtom Lokomotivom koja svoju utakmicu protiv Osijeka igra sutra. Slaven Belupo je ostao na 22 bodova i ima samo jedan bod više od devetog Intera.