HNL: Prva pobijeda u sezoni za Rudeš, Inter si zakomplicirao situaciju

Inter se porazom doveo u situaciju da može pasti na mjesto koje vodi u doigravanje

24-i put je sretan! Upravo toliko je NK Rudešu trebalo utakmica da ove godine dođe do prve pobijede u prvenstvu. Rezultat je iznosio 2:0, a oba pogotka pala su u drugom poluvremenu. Momčad Tomislava Ivkovića predvodili su u slavlju Dragan Juranović i Joao Erick koji su zaslužni za pogotke NK Rudeša.

NK Rudeš – Inter Zaprešić 2:0 (0:0)

Rudeš: Banić, Filipović, Šuto, Vuco, Rožman, Halilović, Erick, Štrkalj, Lisakovich, Juranović, Kovačević.

Inter Zaprešić: Matković, Valentić, Šimunec, Čeliković, Bosec, Muhar, Brezovec, Serderov, Čulina, Rak, Kaludjerović.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo prilikama i momčadi nisu prikazale puno toga u svojoj igri. No u drugom poluvremenu utakmica se rasplamsala.

Na samom početku poluvremena lopta Barića je došla do Juranovića, koji je dobro primio loptu i pogodio suprotni kut Matakovićevih vrata. Inter je ubrzo odgovorio. Mamut je za momčad iz Zaprešića imao priliku izjednačiti, no kako to biva u nogometu, ako ne iskoristiš prilike, na kraju platiš.

Rudeš je u 77.’ postigao gol za povećanje vodstva, a strijelac je bio Joao Erick koji se odlučio za šut sa 20-ak metara iskosa. Silovito je tukao, a Matković nije dobro odreagirao i lopta je završila u golu. U posljednjim minutama utakmice Inter je imao priliku smanjiti prednost Rudeša, ali Banić se iskazao na golu Rudeša i slavlje je moglo početi.

Ovom pobjedom je Rudeš došao do sedmog boda u prvenstvu i sada zaostaje za devetom Istrom 1961., koja ima utakmicu manje, 10 bodova. Inter se ovim porazom doveo u neugodnu situaciju. Upravo je Inter osmi na tablici i eventualnom pobjedom Istre pao bi na deveto mjesto koje vodi u doigravanje.