[Video] HNL: Raspodjela bodova u Kranjčevićoj, sjajan pogodak Olma!

Vratari obje momčadi su pokazali izvrsnu formu, te bi sigurno pao još pokoji pogodak na ovoj utakmici

Dinamo i Lokomotiva su odigrali neriješeno 1:1 u 23. kolu HT Prve lige. Nenad Bjelica je malo ispremiješao momčad Dinama u posljednjoj provjeri pred Benficu, a Lokosi još uvijek čekaju na pobjedu, sada već četiri utakmice. Susret su obilježili vratari obje momčadi, a obje momčadi su išle na sigurno u ovoj utakmici. Dinamo je u drugom poluvremenu poveo pogotkom Olma, da bi nedugo zatim izjednačio Uzuni.

NK Lokomotiva – GNK Dinamo 1:1 (0:0)

Lokomotiva: Grbić, Karačić, Kolinger, Datković, Lecjaks, Jakić, Burić, Kastrati, Uzuni, Drožđek, Radonjić.

Dinamo: Livaković, Stojanović, Perić, Theophile-Catherine, Leovac, Moro, Atiemwen, Majer, Olmo, Oršić, Andrić.

Zanimljivo je bilo na početku utakmice. Obje momčadi su igrale u visokom ritmu, koji je negdje polovicom poluvremena ipak popustio. Prvu pravu priliku na utakmici imao je Dinamo. Leovac je odlično uputio s lijeve strane loptu, a Andrić odlično odreagirao glavom. Ipak golman Lokomotive Ivo Grbić upisao je prvu pravu obranu, skinuvši pokušaj Andrića uz pomoć grede. Samo dvije minute kasnije, kolega s druge strane igrališta odgovara. Odličnu akciju su odigrali Uzuni i Jakić, koji s deset metara sjajno puca po golu, ali Livaković čudesnom reakcijom spašava vrata Modrih.

Lokosi su samo tri minute kasnije ponovno zaprijetili, no pokušaj Drožđeka završio je pored gola. Dani Olmo se u 26.’ poskliznuo na 20-ak metara od gola, što koristi Burić nebi li iznenadio Livakovića, no njegov pokušaj ide pored gola. Tu je ritam utakmice malo pao i na odmor se otišlo bez golova.

Drugo poluvrijeme je krenulo uzbudljivo. U samo deset minuta Dinamo je upisao tri šanse za pogodak, ali završnica ih je iznevjerila. Odgovorila je Lokomotiva u 58.’ no ponovno je tu bio večeras sjajni Livaković, koji atraktivnom paradom još jednom spašava Modre.

U 64.’ Nenad bjelica radi dvostruku zamjenu u kojoj ulazi po prvi puta u 2019. godini Mario Gavranović. Nije puno trebalo da pokaže Gavranović kako će biti od velike pomoći u sljedećim okršajima Dinamu. Prvi pogodak je došao u 72.’ kada je Olmo sjajno probio lijevu stranu, a lopta je u nastavku akcije došla na desnu stranu do Petra Stojanovića, koji loptu centrira u šesnaesterac do Dania Olma koji iz trka poentira za 1:0 prednost Dinama.

Nije dugo trajala prednost Dinama, svega sedam minuta. Lecjaks i Đurasek su sjajno kombinirali po lijevoj strani i izbacili obranu Modrih. Lecjaks centaršutom pronalazi Uzunija koji majstorski od vratnice posprema loptu u mrežu Dinama. 79.’ Lokomotiva Dinamo 1:1.

Do kraja utakmice smo vidjeli po jednu šansu sa svake strane. Dinamo je prvo zaprijetio preko Gavranovića, no njegov pokušaj glavom Grbić sjajno brani. Lokomotiva je imala veliku šansu u sudačkoj nadoknadi kada je Maružin silovito opalio iz blizine, no pogodio je vratnicu i utakmica je završila podjelom bodova.

Za Dinamo sada slijedi najveći ispit ove sezone, utakmica protiv Benfice na Maksimiru, potom u sljedeću nedjelju još jedna velika utakmica za Modre. Okršaj protiv Rijeke, također na Maksimiru. Lokomotiva pak u sljedećem kolu ima teško gostovanje kod Osijeka.