HNL: Remi u Zaprešiću

Iako je vodio dvaput, Osijek nije uspio osigurati pobjedničko gostovanje u Zaprešiću.

Osijek je s jučerašnjim gostovanjem u Zaprešiću otvorio 20. kolo Prve HNL lige, posljednje kolo jesenskog dijela sezone. Iako su gosti u vodstvo došli dvaput, nisu uspjeli riješiti utakmicu u drugom poluvremenu.

U utakmicu je bolje ušao Osijek, igrajući visoki presing na gol Zaprešića, što je goste dovelo u brzo vodstvo koncem 28. minute. Golom Ejupija s desetak metara Osijek je poveo rezultatom 1:0. Domaća momčad brzo je izjednačila utakmicu zahvaljujući nesigurnosti gostujućeg vratara Mikulića. Nakon loše izboksane lopte nastala je gužva pred vratima Osijeka, gužva u kojoj se najbolje snašao Filipović, izjednačivši utakmicu na kraju prvog poluvremena. Osijek je ponovno poveo u prvim minutama drugog poluvremena, golom Gabrijela Bobana u 53. minuti gosti opet preuzimaju vodstvo. Par minuta kasnije Osijek se našao u situaciji da riješi utakmicu, brza kontra dovela je Bobana samog pred vratara, koji je šutirao po sredini gola, što domaći vratar lako brani. Drugi žuti Matasa zbog igranja rukom poklonio je Interu penal, u kojem je siguran realizator bio Puljić. Domaći su izjednačili utakmicu te zadnjih dvadeset minuta odigrali s igračem više. Imao je Inter šansi do kraja utakmice, ali Matasov pokušaj prošao je tik uz vratnicu, dok je Puljićev obranio Mikulić za konačni rezultat 2:2. Nakon odigrane utakmice Osijek stoji treći na tablici s 38 bodova, dok Inter drži šesto mjesto s 20 bodova.

Inter Zaprešić: Čović, Begić, Blažević, Brlečić, Mamut (85. Altiparmakovski), Mazalović, Mesfin-Mulugeta, Puljić, Šarić, Čeliković, Filipović

Osijek: Mikulić, Arsenić, Škorić, Petrovikj (80. Pušić), Matas, Lesjak, Grgić (70. Vojnović), Ejupi, Boban, Barać, Barišić

Žuti kartoni: Mazalović, Puljić, Mesfin – Matas (2), Ejupi