HNL: Riječanima već šampionski uzvici

Lokosi uvjerljivi, Gorica debitirala porazom

Subotnji susreti Hrvatski Telekom Prve lige završeni su pobjedama domaćina. U Zagrebu Lokomotiva je deklasirala susjedni Inter, dok je Rijeka na Rujevici svladala novog prvoligaša, Goricu.

Oba susreta odlučena su već u prvom poluvremenu, Lokomotiva je u 34. minuti vodila s 3:0 i Zagrepčani su već računali na tri boda. Dva pogotka zabio je Marko Babić, prvog u desetoj te drugog u 34. minuti. Pogodak u dresu Lokomotive postigao je i Dejan Radonjić, u 24. minuti. Visoku pobjedu Lokosa potvrdio je Ivan Krstanović pogotkom u sudačkoj nadoknadi. U idućem kolu u nedjelju Zagrepčane čeka teško gostovanje u Splitu, dok Zaprešićani odlaze na gostovanje u Rijeku.

Hrvatski doprvaci prvi susret u sezoni odigrali us na svom terenu na Rujevici i slavili s dva pogotka postignuta u prvom poluvremenu. Uspješni su bili Domagoj Pavičić u 20. i Mario Pavelić u 27. minuti. Nakon susreta navijači Rijeke skandirali su svojim navijačima. “To možda i nije najpametnije već u prvom kolu, ali poslali su nam pozitivno skandiranje, pokazali da vjeruju da možemo puno. Sa sjevera nam dolazi energija koja nas diže i nosi, hvala im,” zahvalio se trener Matjaž Kek na podršci.