HNL: Rijeka bez puno muke do nova tri boda u Zaprešiću

Rijeka je stigla do treće pobjede zaredom.

Odigran je danas i pretposljednji dvoboj 25. kola HT Prve lige. U Zaprešiću Inter je ugostio Rijeku, a gosti su stigli do nove velike pobjede.

Utakmica je bila rješena već u prvih 12. minuta igre. U 11. minuti Domagoj Pavičić pucao je u sami kut Mrmićeva gola za vodstvo Riječana. Samo minutu kasnije Brazilac Heber postigao je svoj 12. pogodak u HT Prvoj ligi. Do kraja poluvremena Riječani su imali prilike preko Leovca i Acostya, ali se mreža Zaprešićana nije više zatresla. Domaćini u prvih 45 minuta nisu ozbiljnije ugrozili vrata Simona Sluge.

Probudili su se domaćini u drugom dijelu i opasno zaprijetili udarcima Postonjskog i Andrića, ali nisu uspjeli zatresti mrežu. Napadali su Zaprešićani, ali onda je sijevnula riječka kontra u kojoj se najbolje snašao Maxwell Acosty za povećanje vodstva na velikih i konačnih 3:0.

U sljedećem kolu Rijeka ugošćuje Cibaliju dok Inter gostuje kod Lokomotive.

Inter: Mrmić, Bosec, Grgić, Čeliković, Postonjski, Zulim, Šarić, Komorski, Vukčević, Blažević, Andrić.

Rijeka: Sluga, Žuta, Punčec, Župarić, Leovac, Bradarić, Grahovac, Pavičić, Acosty, Heber, Čolak.