HNL: Rijeka i Dinamo uvjerljivo otvorili novu sezonu

Hrvatski prvak Rijeka i doprvak Dinamo upisali su pobjede na otvaranju nove sezone HNL-a.

Dinamo je na domaćem terenu ugostio Istru, dva dana nakon što predstavili novog trenera Marija Cvitanovića. Dinamo je poveo u 23. minuti preko mladog Nikole More, koji je fantastično pogodio desni kut gola vratara Istre Ivušića. Dinamo je nakon gola nastavio pritisak. Pred kraj prvog dijela Dinamo je povećao prednost na 2:0. Ante Čorić je sjajno nabacio loptu iz kornera točno na glavu Filipa Benkovića koji pogađa za 2:0, to se na kraju pokazalo i kao konačan rezultat utakmice.

Dinamo u sljedećem kolu igra protiv Cibalije na domaćem terenu, dok Istra ugošćuje Osijek.

Rijeka je također novu sezonu otvorila na domaćem terenu. Na Rujevici su ugostili Slaven Belupo. Koprivničani su bolje otvorili utakmicu, već u petoj minuti Mirko Ivanovski iz blizine je  pogodio prečku. Nakon početnog pritiska, Rijeka je povela. Gorgon je pogodio glavom za vodstvo protiv Belupa. U drugom poluvremenu gledali smo puno bolju utakmicu.  Bilo je prilika na sve strane, ali drugi pogodak smo vidjeli tek u 72. minuti kada je Vešović zabio za 2:0 i donio Rijeci mirnu završnicu i tri boda na otvaranju prvenstva.

U sljedećem kolu Rijeka je ponovno domaćin, novom prvoligašu Rudešu, dok će Slaven dočekati Lokomotivu.

Sutra su na rasporedu ostali susreti. Hajduk gostuje u Zagrebu protiv Lokomotive, dok Osijek dočekuje novog prvoligaša Rudeš.