HNL: Rijeka gostuje kod Lokomotive, Dinamo u Koprivnici

Današnjom utakmicom Intera iz Zaprešića te Osijeka započinje 15. kolo Hrvatski telekom Prve lige.

Osječani u Zaprešić dolaze puni samopouzdanja jer su posljednji put izgubili još 27. kolovoza u Vinkovcima. U goste dolaze bez Tomislava ŠoršeBorne Barišića, ali najavljuju dobru igru te se nadaju pobjedi. Trener Zoran Zekić kazao je da igrači moraju igrati kao što su i do sada su igrali i kako moraju uživati u nogometu. Današnji domaćini u prvenstvu su u posljednje tri utakmice osvojili sedam bodova te s optimizmom dočekuju ovaj dvoboj. Prva utakmica ovih momčadi u ovoj sezoni završila je pobjedom Osijeka 3:0, a u strijelce su se upisali Andrej Šimunec i Muzafer Ejupi, dok je jedan pogodak bilo djelo Vedrana Dalića, ali u svoju mrežu.

Subotnje kolo započinje utakmicom u Vinkovcima, a otvaraju ga Cibalia i Istra 1961. Cibalia se trenutno nalazi na osmom mjestu s 13 bodova, dok su gosti na devetom mjestu s deset bodova. Ove sezone Cibalia je pobijedila Istru u Pulu, autogolom Renata Gojkovića.

U subotu od 19 sati na Poljudu, Rudeš gostuje kod Hajduka. Četvrto mjesto na tablici ne zadovoljava Splićane te u ovom dvoboju moraju pobijediti kako bi držali korak za drugim mjestom, koje im bježi dva boda. U momčad Hajduka vraćaju se Zvonimir Kožulj, Tonio Teklić, Josip Juranović, Savvas Gentsoglou i kapetan Zoran Nižić. Hajduk je u prvoj utakmici bio uspješniji sa 4:0, a po dva pogotka postigli su Said i Barry. Utakmicu su obilježila i dva crvena kartona Rudeša u samo šest minuta. Prvi crveni karton dobio je Vuco, dok je šest minuta kasnije isključen Borevković.

Nakon tri vezana poraza u prvenstvu i jučerašnjim u Europskoj ligi, uzdrmana Rijeka gostuje u Kranjčevićevoj kod Lokomotive, a utakmica počinje u nedjelju od 15 sati. U šestom kolu Lokosi su poveli u 16. minuti preko Lovre Majera te su taj rezultat držali sve do 84. minute kad Filip Bradarić pogađa za izjednačenje, a pobjedu Rijeci donosi Florentin Matei u sudačkoj nadoknadi. Lokomotiva se trenutno nalazi na petom mjestu s 18 bodova, dok je Rijeka treća s 25 bodova.

Posljednja utakmica 15. kola na rasporedu je u nedjelju od 19 sati, kada Slaven Belupo dočekuje lidera prvenstva, Dinamo. U ovom prvenstvu u Koprivnici nije pobijedio niti jedan klub iz „velike“ četvorke, a domaćini se nadaju kako ni Dinamo neće biti uspješan u Koprivnici. Prošle sezone Slaven je u utakmici u kojoj je Dinamo morao pobijediti kako bi držao korak za Rijekom, izvukao pobjedu i to pogocima Hebera i mladog Brune Bogojevića u sudačkoj nadoknadi. Za Dinamo se u strijelce upisao Nikola Moro.