HNL: Rijeka opravdala status favorita protiv Lokomotive

Rijeka je uspjela slomiti otpor Lokomotive.

Lokomotiva je na Rujevici pružila dobar otpor protiv Rijeke, no aktualni prvak je ipak slavio 3:1. U slavlju Kekove momčadi posebno se istaknuo Brazilac Heber s pogotkom i asistencijom, no imao je još nekoliko dobrih prilika. Obje su momčadi zaigrale prilično ofenzivno.

U osmoj minuti je Escoval pao u kaznenom prostoru nakon kontakta s Musom, no sudac Gabrilo nije smatrao da je to dovoljno za najstrožu kaznu i vrlo vjerojatno je pogriješio. Nekoliko minuta nakon toga Bradarić je pronašao Čolaka, no Šemper nije imao probleme s njegovim udarcem. Potom smo vidjeli neprecizan pokušaj Hebera.

Igrala se 23. minuta kad je Rijeka stigla do prednosti. Bradarić je proigrao Hebera, a Šemper je uspio njegov udarac odbiti u korner. Iz kuta je ubacio Grahovac, Čolak je glavom uposlio Hebera, a on je iz blizine snažnim udarcem razveselio domaće navijače. Sedam minuta kasnije Lokomotiva je odigrala brzu kontru u kojoj je Havojić pronašao Krstanovića, a on je jako loše reagirao i nije bilo posla za Slugu.

Lokosi su ipak izjednačili u 40. minuti, kad je Majer ubacio iz kornera, da bi se Majstorović spretno oslobodio Čolaka i s linije peterca pogodio riječku mrežu. U završnim minutama prvog dijela Šemper je zaustavio dobre pokušaje Zute i Črnica.

U drugom dijelu je nešto pao ritam riječke igre i gosti su to mogli kazniti već u početnim minutama, kad je Sluga uspio obraniti sjajan pokušaj Krstanovića. Robusni napadač Lokosa je u 60. minuti pao u kaznenom prostoru nakon dvoboja s Escovalom, no Gabrilo je opet ostao nijem.

U sljedećih nekoliko minuta vidjeli smo dvije dobre prilike za Hebera, no brazilski napadač nije bio precizan. Ipak je već u 76. minuti još jednim lijepim potezom odlučio utakmicu kad je sjajnom loptom pronašao Čolaka, koji je pogodio Šemperov bliži kut za prednost Rijeke 2:1. U sudačkoj nadoknadi je Pavičić pronašao Kvržića, a on je iz blizine rutinski pogodio za konačnih 3:1.

RIJEKA: Sluga, Punčec, Escoval, Zuta, Heber (od 83. Puljić), Črnic (od 56. Kvržić), Grahovac, Čolak, Pavičić, Leovac, Bradarić (od 90. Capan)

LOKOMOTIVA: Šemper, Musa, Ivanušec, Knežević (od 79. Krajinović), Majer, Barić, Havojić, Kolinger, Šunjić, Majstorović, Krstanović (od 74. Radonjić)