HNL: Rijeka pobjegla na četiri boda

Riječani su pobijedili Split i zadržali vodeće mjesto HNL-a...

Roman Bezjak/Foto: facebook.com/nk.rijeka

Na ispunjenoj Rujevici, momčad Rijeke svladala je Split rezultatom 2:1 te tako zadržala prvo mjesto na prvenstvenoj tablici, četiri poena ispred zagrebačkoga Dinama, koji je u posljednjim trenucima svoga susreta 16. kola preko Juniora Fernandesa upisao sva tri boda protiv Istre.

Riječani su fantastično počeli ogled; igrači se još nisu propisno ni zagrijali kad je Miralem Samardžić poentirao za vodstvo domaćih i erupciju oduševljenja na Rujevici, a netom prije kraja poluvremena rezultat je povisio Roman Bezjak.

Kekovi izabranici, ipak, doživjeli su mali šok na samom startu drugih 45 minuta; Ivan Vargić neoprezno je srušio jednog igrača Splita u svom šesnaestercu, a precizan je s bijele točke bio Antonio Mršić. Imali su i bijeli svojih prigoda do kraja, ranije je i Danijel Zagorac obranio jedanaesterac Marinu Tomasovu te je pobjeda na koncu zasluženo otišla u ruke vodeće momčadi HNL-a.

Rijeka na tablici vodi s 34 boda iz 16 kola, još je uvijek jedina neporažena ekipa u domaćem natjecanju, a slijedi Dinamo s 30 poena te Hajduk (29) i Split (25). Začelje i dalje ‘čvrsto’ drži Zagreb s osam bodova, ispred Osijeka i Slaven Belupa.