[VIDEO] HNL: Rijeka propustila otići na +7

Popularno zvani Derby della Učka završio je podjelom bodova nakon što su Rijeka i Istra na Aldo Drosini odigrali 1:1. Na taj način Rijeka nije uspjela u potpunosti kapitalizirati posrtaj Dinama u derbiju, te je prednost na vrhu povećala za samo bod.

Odmah na početku utakmice igrači slovenskog stratega Matjaža Keka su preuzeli kontrolu nad susretom, te su kroz posjed lopte stvarali brojne šanse. No, velika nepreciznost gostiju kao i raspoloženi vratar Ivušić su održavali Istru na životu, te se na poluvrijeme otišlo s 0:0.

U nastavku susreta Rijeka nastavlja dominaciju, a bolja igra lidera prvenstva je okrunjena golom Gorgona u 39. minuti. Ristovski je ubacio jednu loptu, Bezjak ju prebacio, a Austrijanac glavom matira Ivušića. Prvo je pomoćni sudac označio zaleđe, no nakon konzultacije s glavnim je ipak opravdano priznat pogodak gostiju. Nakon uvodnog gola stvari su se na Drosini odigravale na ustaljeni način, Rijeka je napadala, Istra sramežljivo izlazila u polukontre, no strijelac Gorgon se pretvorio iz junaka u tragičara. Naime, jedan ubačaj sa strane je Gorgona pogodio u ruku i sudac Jović je dosudio kazneni udarac. Jedanaesterac lako realizirao Šime Gržan u 57. minuti za veliko slavlje domaćina.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, iako je Rijeka nastavila s prijetnjama i imala opravdano poništeni gol zbog zaleđa Gavranovića. Ovim remijem najsretniji može biti Dinamo, budući da Rijeka nije uspjela pobjeći na 7 bodova razmaka. Za obje ekipe nema puno vremena za razmišljanje o prošlim utakmicama budući da već u utorak Dinamo mora kod Belupa u Koprivnicu, a Rijeka dočekuje Osijek na svojoj Rujevici.