HNL: Rijeka razbila Rudeš u Kranjčevićevoj

Rijeka visokom pobjedom u Kranjčevićevoj protiv Rudeša u sklopu 11. kola HNL-a smanjila zaostatak za vodećim Dinamom na četiri boda.

Branitelj naslova Rijeka je lakom pobjedom protiv Rudeša (5:1) smanjila zaostatak za Dinamom na četiri boda. Prvo poluvrijeme je Rudeš dobro izgledao, ali nakon povratka s predaha Rijeka je riješila pitanje pobjednika u razmaku od deset minuta kada su domaćinima zabili čak tri pogotka.

Rijeka je u sklopu 11. kola HNL-a gostovala u Kranjčevićevoj gdje ih je ugostio debitant Rudeš. Prije utakmice Rijeka je bila veliki favorit u ovoj utakmici što je na koncu i dokazala. Završilo je 5:1 za branitelje naslova iako je rezultat na poluvremenu bio 1:1. U razmaku od deset minuta (od 50. do 60. minute) igrači Rijeke su zabili čak tri pogotka i već tada riješili pitanje pobjednika.

Već u 9. minuti gosti vode. Lijep pogodak postigao je vezni igrač Josip Mišić udarcem s ruba šestnaesterca. Rudeš se u prvom poluvremenu pokazao ravnopravnim protivnikom što su i dokazali u 29. minuti. Strijelac je bio Mario Budimir nakon ubačaja iz kornera.

U drugom poluvremenu Rijeka je postigla čak četiri pogotka. Prvo je u 50. minuti vodstvo Rijeci vratio Mario Gavranović nakon asistencije Mišića. Zatim u 54. minuti gosti vode već 3:1 pogotkom Brazilca Hebera, ovoljetnog pojačanja pristiglog iz Slaven Belupa. U 60. minuti gosti rješavaju pitanje pobjednika novim pogotkom Hebera. Do kraja susreta Riječani postižu još jedan pogodak za konačnih 5:1. Strijelac je bio Gavranović.