HNL: Rijeka slavila na Rujevici protiv Farmaceuta!

Riječani su ostali na četvrtom mjestu ljestvice s tri boda zaostatka za Osijekom i Hajdukom te čak 15 bodova za vodećim Dinamom.

Branitelj naslova HNK Rijeka ugostila je na Rujevici Slaven Belupo u sklopu 19. kola HT Prve lige i pritom slavila s 2:0. Pogotke su postigli igrači koji inače priliku dobivaju s klupe za pričuve.

Rijeka je povela već u 11. minuti prvijencem Roberta Punčeca. Punčec je došao na Rujevicu u ljetnom prijelaznom roku nakon što mu je istekao ugovor s njemačkim drugoligašem Unionom iz Berlina.

Konačnih 2:0 postavio je Slovenac Matic Črnic pogotkom u 87. minuti. Črnic je u igru ušao u 69. minuti umjesto Jakova Puljića, junaka pobjede nad Milanom prošli četvrtak u Europskoj ligi (2:0). Slovencu je to prvi gol u sezoni za Rijeku.

U posljednjem kolu prije zimske stanke Rijeci u goste 17. prosinca dolazi posljednjeplasirani Rudeš, dok Slaven Belupo dva dana ranije u Koprivnici igra protiv Lokomotive.