HNL: Rijeka slavila u pravom derbiju

Rijeka je s tri pogotka u šarenom sastavu ispratila Osijeka s Rujevice. Prekrasan prvijenac postigao je Halilović

Rijeka je na svojoj Rujevici pred oko 4000 ljudi svladala Osijek 3:1 u 25. kolu 1. HNL. Igor Bišćan je po prvi puta dao priliku mladim Ivanu Lepinjici (19) i Hrvoji Smolčiću (18) zbog velikih problema u kadru s ozljedama i nije pogriješio. Lepinjica mu je uzratio povjerenje pogotkom, dok je zimsko pojačanje Tibor Halilović postigao fantastičan prvijenac. Osijek je sada na pet bodova zaostatka i Rijeka s pobjedom mirnije dočekuje reprezentativnu stanku.

Rijeka – Osijek 3:1 (Halilović 10′, Lepinjica 30′, Puljić 86′  / Ejupi 82′)

RIJEKA: Sluga, Smolčić ( od 90′ Capan), Velkovski, Župarić, Kvržić, Lepinjica, Halilović, Acosty (od 77′ Bušnja), Gorgon, Murić (od 89′ Ristovski) , Puljić.

OSIJEK: Malenica, Janža, Gutieri, Škorić, Grgić, Kleinheisler, Pušić, Kamenar (od 46′ Lyopa), Pilj (od 47′ Boban), Abazaj (od 76′ Ejupi), Marić.

Osijek je odlično krenuo u utakmicu i imali su lijepe prilike preko Kleinheislera (7′) koje je Sluga lijepo obranio i zicera Abazaja (21′) kojeg je zustavio uklizivanjem Župarić. Rijeka je pak imala udarac Puljića koji je Malenica lako riješio. No ubrzo je Rijeka zagospodarila terenom i to im se isplatilo pogotkom Halilovića. Murić je ispred kaznenog prostora uklizao nebi li spriječio nekakvu brzu kontru nakon akcije Rijeke, a lopta je došla Tibora Halilovića koji je precizno odmjerenim pogotkom u 20′ najavio lijepu večer na Rujevici.

Ivan Lepinjica iskoristio je u 30. minuti odličan ubačaj Murića iz slobodnog udarca i tako zabilježio svoj prvi start u Rijekinom dresu pogotkom. Rijeka je bila bolja i odlučnija od Osijeka u prvom poluvremenu i to je strateg Osijeka Zoran Zekić znao, te već na poluvremenu napravio dvostruku zamjenu.

Ulaskom Bobana  i Lyope Osijek je u drugom poluvremenu zagospodario posjedom, no igra Osiječana se vodila uglavno preko njihovog stoperskog dvojca i nije tu bilo neke opasnosti. No u 82′ još jedna zamjena Zekića spretno zabija za Osijek i donosi im nadu da nešto izvuku iz ovog susreta. Muzafer Ejupi postigao je spretan pogodak, nakon više od godine i pol dana. Ponadali su se Osiječani, no Rijeka im je odgovorila nekoliko minuta kasnije pogotkom Jakova Puljića i priča je bila završena.

Rijeka je pobjegla Osijeku sada za pet bodova, dok je Dinamo još na 17. U sljedećem kolu Rijeka igra protiv Lokomotive u Zagrebu, dok Osijek doma doćčekuje Goricu.