HNL: Rudeš do boda u Kranjčevićevoj

Rudeš je remijem u Kranjčevićevoj protiv Cibalije (1:1) prekinuo niz od tri poraza zaredom.

Posljednjeplasirani Rudeš ugostio je u Kranjčevićevoj vinkovačku Cibaliju u sklopu 14. kola Prve hrvatske nogometne lige.

Rudeš i Cibalia odigrali su 1:1 na stadionu u Kranjčevićevoj. Prošlogodišnji drugoligaš iz Zagreba tako je prekinuo niz od tri poraza zaredom.

Vinkovčani su u prvom poluvremenu bili bolja momčad, a njihovi su napadi urodili plodom u 37. minuti, kad je s lijeve strane ubacio Petar Rubić, a iz drugog plana natrčao Tomislav Štrkalj te sa desetak metara pogodio za vodstvo gostiju.

U drugom poluvremenu su domaći nogometaši postali opasniji po vratara Cibalije Zvonimira Šubarića koji je bio sukrivac za izjednačujući pogodak do kojeg je momčad Rudeša stigla u 74. minuti. Gostujući kapetan Ivan Zgrablić promašio je jedan pokušaj ispucavanja, lopta je u visokom luku krenula prema Šubariću, a njegovu neodlučnost iskoristio je lukavi Mario Budimir, prvi stigao do lopte i vrlo snalažljivo s ruba šestnaesterca prebacio vratara Cibalije te postigao svoj peti pogodak u dresu Rudeša.

U sljedećem kolu Rudeš gostuje na Poljudu kod Hajduka, dok Cibalia u Vinkovcima dočekuje Istru.

U ponedjeljak posljednju utakmicu kola igraju Istra 1961 i Inter iz Zaprešića.