HNL: Rudešu bod protiv Osijeka

Ni u drugom susretu ove sezone Osječani nisu uspjeli svladati Rudeš. Nakon 1:1 u Gradskom vrtu, večeras u Kranjčevićevoj završilo je također 1:1.

Osijek je puno bolje otvorio utakmicu, imali su nekoliko izglednih prilika, ali je vratar domaćih Picak sve zaustavio. U 20. minuti utakmice zabija Mario Budimir, koji nije imao težak zadatak, nakon asistencije bivšeg igrača Osijeka Karla Lulića. U 37. minuti Rudeš je mogao povećati vodstvo, ali udarac Turčina odlazi pokraj gola.

Osijek je do izjednačenja stigao u 72. minuti kada je nakon ubačaja Bočkaja mrežu zatresao Alen Grgić. Tri minute kasnije Turčin se opet našao u sjajnoj situaciji, ali Malenica je izašao kao pobjednik. U sudačkoj nadoknadi odličan udarac Bočkaja završio je na gredi te je rezultat ostao isti.

Osijek je četvrti sa 17 bodova, a Rudeš s bodom više od Istre drži deveto mjesto.