HNL: Sjajni Hajduk ‘potopio’ Inter u drugom dijelu

Ovom pobjedom momčad trenera Kopića vratila se na drugo mjesto ljestvice

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva Hajduk je na Poljudu pobijedio Inter rezultatom 5-0.

Sjajna predstava Splićana koji su u ovom susretu uputili 20 udaraca prema gostujućim vratima od čega čak 13 u okvir gola. S druge strane gosti su odigrali katastrofalnu utakmicu ne uputivši niti jedan udarac prema golu vratara Letice.

Unatoč vrlo dobrom prvom poluvremenu Hajduk nije uspio iskoristiti niti jednu svoju šansu te se na predah otišlo bez pogodaka. U drugom dijelu Hajduk je ubacio u brzinu više te postigao pet golova, a u strijelce su se upisali svi napadači koji su igrali.

Prvo je u 49. minuti mrežu gostiju načeo Kamerunac Ohandza. Sedam minuta kasnije u strijelce se upisao Said koji je povisio na 2-0. Zatim najbolji igrač Hajduka ove sezone Ante Erceg postiže dva pogotka za redom (67. i 75. minuta). Konačnih 5-0 u 78. minuti postavlja Hugo Almeida.

Na ljestvici Hajduk je drugi sa 38 bodova (12 manje od vodećeg Dinama), dok su gosti ostali na vrlo dobrom za njih 5. mjestu sa 26 bodova.