HNL: SLAVEN BELUPU POBJEDA PROTIV HAJDUKA

Bijeli promašenim penalom ostali bez bodova u Koprivnici.

Photo HNK Hajduk Split

U 18. kolu Prve HNL dvoboj u Koprivnici između Slaven Belupa i Hajduka završio je rezultatom 2:1(1:1). Splitska momčad očito još uvijek pod dojmom odlaska  trenera Marijana Pušnika i ispadanja u četvrtfinalu Hrvatskog kupa nije uspjela pozitivnim rezultatom donijeti bodove.

Slaven Belupo odlično je otvorio susret te s nekoliko opasnih prilika zaprijetio Kaliniću.  U 34. minuti Savić je izveo korner, Jovičić glavom prenio na drugu stativu gdje u padu nespretno reagira Hajdukov igrač  Nižić i Mario Burić zabija pogodak za svoju momčad . Nedugo nakon toga u 45. minuti odličnim centaršutom  Tome Bašića u peterac Said Ahmed Said glavom pogađa kut Blaževićeva gola i Hajduku donosi izjednačenje.

Sudac Batinić u 60.minuti nakon duela Šimića s Ivanovskim koji pada u kazneni prostor pokazuje na bijelu crtu. Nije moguće sa sigurnošću utvrditi da li je kontakt doista postojao te da li je ovim dosuđenim penalom Hajduk oštećen. Mirko Ivanovski bio je precizan s bijele crte i donio pobjedu domaćinima. Priliku za gol i ponovno izjednačenje imali su i Splićani u 88. minuti kada Marko  Futacs gađa prečku i tako gubi priliku za osvajanjem bodova.

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 2:1(1:1)

SLAVEN BELUPO-Blažević, Purić, Jovičić, Musa, Štiglec, Katić, Arap, Burić, Ivanovski, Savić, Heber

HAJDUK-Kalinić, Juranović, Nižić, Šimić, Kvesić, Savvas, Kožulj, Vlašić, Erceg, Said, Futacs