HNL: Šok na Maksimiru! Prva povijesna pobjeda Lokomotive nad Dinamom

Povijesna pobjeda Lokomotive nad Dinamom.

Pred petstotinjak gledatelja Dinamo je na Maksimiru ugostio Lokomotivu i upisao još jedan poraz u 2018. godini. Bezidejni Dinamo s jako malo trke i agresivnosti nije uspio svladati odličnu Lokomotivu, koja je strpljivo čekala na svoju šansu.

Prvu priliku na utakmici imao je Fiolić, ali Šemper je loptu odbio u korner. Već u sedmoj minuti prvi šok na Maksimiru. Kastrati se sjurio prema golu Dinama, ušao je u kazneni prostor u kojem ga ruši Benković, a sudac Matoc dosudio je prvi kazneni udarac na utakmici. Loptu na bijelu točku stavio je Lovro Majer i pogodio za 0:1. Nakon toga bude se domaćini i u 25. minuti dolaze do izjednačenja nakon udarca Danija Olma s ruba šesnaest metara. Imao je nakon pogotka Dinamo još dobrih prilika preko Hodžića, Ademija i Olma, ali lopta nije ušla u gol gostiju. Igrala se 44. minuta kada Lokomotiva dolazi do novog vodstva usred Maksimira. Dobio je Kastrati sjajnu loptu s centra te je sam krenuo prema golu Livakovića, kojeg je lako zaobišao i pogodio za veliko vodstvo Lokomotive. Ostaje dojam da je Livaković u ovoj situaciji bio neodlučan.

Krenuo je Dinamo dobro u drugom dijelu, a veliku priliku imao je Ademi koji se sam izborio za udarac, ali lopta mu opet odlazi pokraj gola. Sedam minuta kasnije, još jedan kazneni udarac za Lokomotivu. I po drugi put na utakmici sudac Matoc donio je dobru odluku, a kazneni udarac Lovro Majer pretvara u novi pogodak. Šokirani Dinamovci primaju i četvrti gol na utakmici nekoliko minuta kasnije. U protunapadu Lokomotive Radonjić je asistirao Kastratiju, koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici. U sudačkoj nadoknadi Doumbia je napravio pravu glupost te je zaradio crveni karton nakon udaranja Lovre Majera.

Još jednom se pokazalo kako Dinamo ne može igrati s dva zadnja vezna, Ademijem i Doumbijom. Bez klasičnog playmakera Dinamo je bio bezidejan, spor i s jako malo agresivnosti. Ostaje za vidjeti hoće li Cvitanović dočekati nedjelju na klupi Dinama. Na jesen Dinamo nije upisao ni jedan poraz, a sada u četiri odigrane utakmice ima već tri poraza.

Dinamo (4-2-3-1): Livaković – Stojanović, Rrahmani, Benković (od 54. Gojak), Sosa – Doumbia, Ademi – Hajrović (od 46. Moro), Olmo, Fiolić (od 61. Ćorić) – Hodžić.
Lokomotiva (4-2-3-1): Šemper – Karačić, Majstorović, Datković, Barić – Knežević, Chago (od 80. Burić) – Kastrati (od 76. Havojić), Ivanušec, Majer – Radonjić.