HNL: Šok na Poljudu! Španjolac srušio Hajduk, Torcida pozvala upravu na odlazak

Hajduk je na poluvremenu vodio rezultatom 2:0, no uslijedio je čudesan povratak posljednje momčadi prvenstva.

Na Poljudu je Hajduk ugostio Rudeš u sklopu Hrvatski Telekom prve HNL te doživio neočekivani poraz. U dvoboju španjolskih trenera, Inaki Alonso iznenadio je Joana Carrilla.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Hajduka, a ta dominacija okrunjena je dvama pogocima. U 15. minuti Borja Lopez postiže prvi pogodak u prvenstvu za početno vodstvo domaćina. Samo šest minuta kasnije na 2:0 povisuje Franck Ohandza. Rudešani su u prvom poluvremenu uputili samo jedan udarac na gol Hajduka.

Na početku drugog poluvremena Hajduk je nastavio dominirati te prijeti preko Fomitschowa, Ercega i Teklića, ali njihovi udarci nisu bili dovoljno precizni da ugroze vrata Čondrića. U 61. minuti gosti se vraćaju u igru. Tomislav Turčin nanizao je nekoliko igrača Hajduka te dodao do Španjolca Entrena, koji lako poentira u domaću mrežu. Osam minuta kasnije uslijedio je šok na Poljudu. Mario Budimir izbjegao je zaleđe te pobjegao Hajdukovoj obrani i poentirao za izjednačenje. Dok su se domaćini oporavljali od šoka, Dante Stipica je sjajnom reakcijom spriječio stopostotnu priliku Karla Lulića. U 89. minuti još jedan veliki šok na Poljudu. Mario Budimir opet je ispremiješao obranu domaćina i lijepim dodavanjem uposlio Entrenu, koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici i postavlja konačnih 3:2.

U nekoliko navrata na Poljudu se moglo čuti “Uprava odlazi” te glasni zvižduci, koji su ispratili domaće igrače u svlačionice. Bit će zanimljivo ovih dana na Poljudu.