HNL: Tri boda ostaju u Gradskom vrtu

Za pobjedu Osijeka golove su postigli Hajradinović i Boban.

U 29. kolu Prve HNL Osijek je u Gradskom vrtu ugostio Rijeku. Gledajući prema tablici, Osijek bi u ovom susretu bio favorit, no u posljednjim susretima imali su dosta problema s gostima iz Pule. Istri bi svaki bod dobro došao budući da su vrlo blizu zone ispadanja.

Početak utakmice nije nam donio veliki broj prilika ni na jednoj strani. Tek je u 15. minuti susreta Escobar imao veću priliku ugrožavanja gola domaćina, no vratar Santini upisao je obranu. Osijek je prvi puta ozbiljnije zaprijetio tek u 41. minuti susreta. Iako je Istra dominirala tijekom cijelog prvog dijela, poluvrijeme se završilo bez pogodaka.

Ni početkom drugog poluvremena nije bilo previše akcije na terenu, ali nakon 60. minute počeo je ozbiljnije prijetiti Osijek. U 67. minuti se tresla mreža gostiju. Vodstvo za Osijek i svoj osmi pogodak u prvenstvu zabio je Hajradinović. Nakon pogotka uslijedilo je još nekoliko akcija Osijeka, no bez uspjeha. Vodstvo na 2:0 je u 88. minuti povećao Boban.

Ovom se pobjedom Osijek približio Rijeci te sada za njom zaostaje za pet bodova, dok je Istra trenutno na osmom mjestu tablice, ispred Rudeša i Cibalije. Danas se u Zagrebu igra još jedan susret HNL-a. Rudeš će od 18 sati ugostiti trenutno trećeplasiranu Rijeku.

NK Osijek – NK Istra 1961 2:0

Strijelci: 67′ Hajradinović, 88′ Boban

Osijek: Santini – Grgić, Škorić, Milović, Barišić – Muradžija (od 26. Hajradinović), Mioč – Boban, Lepa (od Jambor), Bočkaj – Ejupi

Istra: Ćorić – Jovičić, Zagrablić, Prce, Čuljak – Matei, Jakić (od 65. Maksimović), Escobar, Ottochian (od 76. Antunović) – Halilović – Roce