HNL: Veliki preokret Intera za pobjedu nad Lokomotivom

Akcije na terenu u ovom susretu HNL-a nije nedostajalo, no nedostajalo je onih koji bi tu akciju uživo i vidjeli.

Utakmicom 26. kola Prve hrvatske nogometne lige između Lokomotive i zaprešićkog Intera srušen je novi rekord. No, ne na terenu, nego na tribinama. Naime, u službenom televizijskom prijenosu stoji podatak kako je na tribinama bilo samo 27 gledatelja.

Inter je na gostujućem terenu pobijedio Lokomotivu 2:3. Golove za domaćine zabili su Kolinger (13′) i Krstanović (42′), a Komnen Andrić zabio je oba gola za zaprešićke Žute (45′, 62′). Toni Datković je autogolom osigurao pobjedu gostima (79′).

Nakon kornera, Denis Kolinger je na samom početku utakmice doveo domaćine u vodstvo. Vodstvo Lokomotive je pri kraju prvog poluvremena pogotkom glavom povećao Ivan Krstanović, ali su gosti na poluvrijeme otišli sa samo jednim golom zaostatka. U 45. minuti Barić je loptu dirao rukom te je dosuđen jedanaesterac. S bijele točke bio je siguran Komnen Andrić.

Andrić je bio strijelac i drugog pogotka za Inter. U 62. minuti zabio je za izjednačenje i time ostvario svoj šesti pogodak u dresu Intera. U 73. minuti Inter je drastično oštećen. Petar Mamić zabio je za potpuni preokret, no pogodak je poništen zbog nepostojećeg zaleđa. O konačnom rezultatu odlučio je Datković, koji je u 79. minuti nespretno poslao loptu u vlastitu mrežu. U samoj završnici utakmice, Lokomotiva je igrala s igračem manje. Izravan crveni karton dobio je Gordan Barić.

Ovom je pobjedom zaprešićki Inter pobjegao Lokomotivi na četiri boda razlike.

NK Lokomotiva – NK Inter Zaprešić, 2:3

Lokomotiva: Hendija – Karačić, Kolinger, Datković, Barić – Havojić, Majer, Burić – Radonjić, Krstanović, Krajinović

Inter: Mrmić – Bosec, Komorski, Prenga, Mamić – Vukčević, Postonjski, Šarić – Mazalović – Zulim, Andrić

Strijelci: Kolinger (13′), 2-0 Krstanović (42′), 2-1 Andrić (45-11m), 2-2 Andrić (62′), 2-3 Datković (80′-ag)