HNL: Vratar Cibalije izluđivao Osječane te donio veselje vlastitoj momčadi

Na 26. obljetnicu pada grada Vukovara odigrao se slavonski derbi u Osijeku, a utakmica je završila bez pobjednika. Kohorta je sa svojim navijanjem su počela u 26. minuti kada su počeli iz sveg glasa uzvikivati “Vukovar, Vukovar” te su to navijanje obilježili prigodnim transparentom.

Prvo poluvrijeme je proteklo u dominaciji domaćina, a najopasniji domaći igrač bio je stoper Mile Škorić. On je čak tri puta pucao u okvir gola Cibalije, ali danas odličan mladi vratar Šubarić sva tri udarca uspio je spriječiti. U prvom poluvremenu gosti iz Vinkovaca nisu uputili niti jedan udarac po golu Malenice.

U nastavku Osijek i dalje dominira te u trećoj minuti nastavka dobivaju kazneni udarac. Loptu na bijelu točku stavio je Borna Barišić, ali i ovo je uspio obraniti Zvonimir Šubarić. U 53. minuti Ejupi je pokušao iznenaditi udarcem s dvadesetak metara, ali lopta je otišla visoko iznad gola. Petar Bočkaj je u 69. minuti imao sjajnu prigodu uposliti suigrače na drugoj strani, ali se odlučio na udarac, koji nije bio precizan.

Obrana Cibalije je u 74. minuti napokon bila probijena, a strijelac vodećeg pogotka bio je Mirko Marić, kojemu je to drugi pogodak ove sezone. Veselje domaćina nije dugo trajalo jer već u sljedećem napadu nakon velike greške obrane, Ante Kordić postavlja konačnih 1:1. Dobru priliku je imao i Eros Grezda pet minuta prije kraja utakmica, ali njegova lopta završava u vanjskom dijelu mreže.

Još jednom se pokazalo kako trener Zekić nema pravu formulu za tzv. “male” momčadi, iako je njegova ekipa stvorila puno šansi. Igrač utakmice bio je gostujući vratar, Zvonimir Šubarić.