HNL: Željko Kopić debitirao pobjedom, Istra promašila kazneni udarac

Ovom pobjedom Hajduk se bodovno izjednačio s Osijekom te je stigao na dvanaest bodova zaostatka za Dinamom, dok je Istra deveta s trinaest bodova.

U posljednjoj utakmici 16. kola Istra je na stadionu Aldo Drosina ugostila splitski Hajduk. Željko Kopić na klupi Hajduka debitirao je pobjedom iako je njegova momčad odigrala dva potpuna različita poluvremena.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji Hajduka koje je završilo s tri postignuta pogotka u domaćoj mreži. Bezidejna Istra nije ni jedanput ozbiljnije zaprijetila prema golu Hajduka, dok su Splićani samo u prvom poluvremenu imali četrnaest udaraca po golu Ivušića.

Već u 8. minuti vidjeli smo prvi pogodak na Drosini. Nakon slobodnog udarca Bašića, kojeg je Ivušić odbio, natrčao je Borja Lopez i postigao svoj drugi pogodak ove sezone za Hajduk. Toma Bašić ozbiljno je zaprijetio i tri minute kasnije, ali je njegov udarac nakon poteškoća ukrotio vratar domaćih. U 15. minuti  Torcida je bakljadom i neprimjerenim skandiranjem prema svojim igračima izazvala kratki prekid koji je trajao dvije minute. Hajduk ne staje ni nakon prekida te prijeti preko Memolle i Saida, koji je u solu prodoru našao sam ispred Ivušića, ali je vratar domaćih bio uspješniji. Nakon sjajne dijagonale Radoševića prema Ercegu u 42. minuti, Hajduk je povećao vodstvo na 2:0. Samo minutu kasnije, nesmotrena reakcija stopera Istre, Mitrevskog koštala je domaće i trećeg pogotka u svojoj mreži, a u strijelce se upisao povratnik u momčad, Ahmed Said.

Nastavak igre nije ni izbliza bio zanimljiv prvo poluvrijeme. Hajduk je smanjio ritam, dok su igrači Darka Raića-Sudara podigli tempo i agresivnost te su imali nekoliko dobrih prilika.

Bude se Puljani u 50. minuti udarcem Halilovića, ali Stipica sjajnom paradom sprječava siguran pogodak domaćina. U 60. minuti nakratko je prekinuta utakmica jer je bačeno nekoliko baklji sa strane gostujućih navijača. Tri minute kasnije, Kitanovski je lijepo prevario Radoševića te postigao još ljepši pogodak za smanjenje vodstva Hajduka. Minutu kasnije još jedan izlet domaćih prema golu Hajduka, ali Kokorović je loptu poslao pokraj gola. U istoj minuti opasan udarac prema Stipici uputio je Puclin, ali bio je nedovoljno precizan. Prvu priliku u drugom poluvremenu nije iskoristio Radošević velikim promašajem sa osam metara udaljenosti od gola. U 81. minuti pogrešku Ivušića koji je istrčao u prazno na dvadesetak metara od svojeg gola nije iskoristio Ivan Pešić. U 90. minuti Igor Pajač sudi kazneni udarac za Istru nakon duela Nižića i Ofosua. Sam Ofosu uzeo si je loptu, ali Dante Stipica obranio mu je udarac. Odbijenu loptu Halilović šalje visoko iznad gola.