[VIDEO] Hoffenheim golčinom Kramarića srušio Bayern

Hoffenheim je u derbiju 27. kola Bundeslige minimalnih 1:0 slavio protiv Bayerna, a strijelac sjajnog pobjedničkog pogotka bio je naš Andrej Kramarić.

27. kolo njemačke Bundeslige igra se sredinom tjedna, a tri od četiri vodeće momčadi igrale su večeras.

U derbiju kola Hoffenheim je kod kuće slavio protiv vodećeg Bayerna minimalnih 1:0 sjajnim pogotkom našeg Andreja Kramarića. Već u prvih deset minuta imao je Kramarić dvije sjajne prilike, ali jednom ga je blokirao obrambeni igrač dok iz drugog nije pogodio okvir gola. Napokon je do pogotka uspio stići u 21. minuti sjajnim udarcem s više od 20 metara. Najbolju šansu u prvom dijelu za goste imao jeu 45. minuti Robert Lewandowski, ali pogodio je prečku. Imali su Bavarci još dvije šanse u sudačkoj naoknadi drugog dijela, ali nisu uspjeli zabiti Lewandowski i Hummels te Kramarić ostaje heroj Hoffenheima. Odigrao je Andrej svih devedeset minuta i bio ponajbolji igrač na terenu.

Borussia Dortmund uvjerljivo je kod kuće slavila protiv HSV-a, završilo je 3:0. Poveli su domaći već u 13. minuti, strijelac krasnog pogotka iz slobodnog udarca bio je Gonzalo Castro. Imao je u prvom dijelu dvije dobre prilike i Aubameyang, ali zasutavio ga je oba puta vratar Adler. U drugom dijelu i dalje su uglavnom prijetili crno-žuti, najviše preko Aubameyanga, ali nije Gabonac mogao do gola. I unatoč tome nesebično je asistirao u 81. minuti kada je zaobišao vratar Adlera te dodao Shinjiju Kagawi koji samo posprema loptu u praznu mrežu. Konačan rezultat ipak je postavio Aubameyang svojim 25. golom sezone u sudačkoj nadoknadi.

Eintracht Frankfurt našeg trenera Nike Kovača doživio je novi poraz. Ovaj puta poraženi su u Kolnu minimalnih 1:0. Strijelac pogotka vrijednog sva tri boda bio je Miloš Jojić u 53. minuti susreta. Ante Rebić odigrao je svih 90 minuta kod Eintrachta, dosta prijetio, a i u 26. minuti pogodio prečku. Ipak, nije bilo sreće te nije uspio stići do novog pogotka u Bundesligi.

Werder je s 3:0 svladao Schalke. U vodstvo su stigli pogotkom Theodora Gebre Selassija u 23. minuti susreta na asistenciju Junuzovića. U drugom dijelu pobjedu su potrvdili u 76. minuti Max Kruse iz jedanaesterca te Maximilian Eggestein četiri minute kasnije.

Bayern i dalje drži uvjerljivo prvo mjesto s 65 bodova, 13 više od drugoplasiranog Leipziga koji ima utakmicu manje. Hoffenheim je treći s 51 bodom dok Borussia ima 50 i te četiri momčadi su praktički osigurale Ligu prvaka. Na začelju je uvjerljivo s 15 bodova Darmstadt, sedam manje od Ingolstadta i 14 od Augsburga.