Holdener slavila u kombinaciji

Niti jedna hrvatska skijašica nije sudjelovala u kombinaciji.

Švicarska skijašica Wendy Holdener nova je Svjetska prvakinja u kombinaciji nakon što je u švedskom Areu za “dlaku” slavila ispred Petre Vlhove.

Švicarka je nakon spusta držala peto mjesto sa 42 stotinke zaostatka za vodećom Austrijankom Ramonom Siebenhofer. Holdener je u slalomu odvozila treće vrijeme i slavila sa tri stotinke ispred Petre Vlhove.

Treće mjesto na postolju pripalo je norveškoj skijašici Ragnhild Mowinckel koja je za pobjednicom zaostala 45 stotinki. Siebenhofer je na kraju ostala bez medalje i završila je četvrta, a bronca joj je pobjegla za četiri stotinke.

Sutra je na Svjetskom prvenstvu na rasporedu vožnja spusta za muškarce, a utrka počinje u 12:30 sati.