Houston smanjio protiv Golden Statea, Harden briljirao

Houston Rockets - Golden State Warriors 128:115 (45:22, 24:37, 30:25, 29:31)

U četvrtoj utakmici finala Zapadne konferencije, Houston Rocketsi došli su do prve pobjede protiv Golden State Warriorsa. Slavili su 128:115 te sačuvali nadu u veliko finale.

Gosti su kriminalno otvorili utakmicu, a obranu gotovo da nisu igrali. O tome najbolje svjedoči čak 45 primljenih poena u prvoj četvrtini. Najbolja momčad lige u regularnom dijelu, do kraja poluvremena se sabrala i spustila s 23 na prihvatljivih deset razlike. Međutim, ono što više treba brinuti Stevea Kerra i njegove igrače je težak pad MVP-a sezone, Stephena Currya, koji je sredinom druge dionice skočio na fintu Trevora Arize i pao preko njegovih leđa na pod i pritom udario glavom o parket.

Curry se vratio u nastavku, ali nekoliko ‘air ballova’ i primljene blokade daju naslutiti da pad nije prošao bez posljedica. Houston je na krilima fenomenalnog Jamesa Hardena mirno priveo utakmicu kraju i izborio peti susret koji se igra u Oaklandu u noći s utorka na srijedu.

Harden je na kraju ubacio čak 45 poena čemu je nadodao devet skokova i pet asistencija. Pratio ga je Josh Smith s 20. ‘Splash brothersi’ Curry (23 poena) i Thompson (24 poena) bili su najefikasniji kod poražene momčadi.