Hrabri Zagreb nije uspio pobijediti PSG

Rukometaši PPD Zagreba nisu uspjeli prirediti iznenađenje u 11. kolu skupine A Lige prvaka, upisavši poraz u domaćoj Areni od PSG-a 25:23.

Veselin Vujović/Foto: Petr Stojanovski - ZNA, Utrinski vesnik

U susretu 11. kola skupine A Lige prvaka rukometaši PPD Zagreba su u Areni pred 16.000 gledatelja poraženi od Paris Saint-Germaina sa 23:25 (10-15).
Protiv ekipe koja je jedan od glavnih favorita za osvajanje Lige prvaka Zagrebaši su se dobro držali, ali PSG je zasluženo slavio.
Protiv ekipa koji je jedan glavnih favorita za osvajanje Lige prvaka Zagrebaši su odlično krenuli. Mrežu su zatresli dva puta Vujić i Obranović za vodstvo 3-0.

No, PSG je brzo uhvatio priključak, a u 22. minuti već je imao pet golova prednosti (6-11). S tom prednošću francuska momčad otišla je na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu, nakon osam minuta igre, prednost PSG-a narasla je na sedam pogodaka (13-20). No, zahvaljujući dobrim obranama Ivana Stevanovića Zagreb se je primakao na tri gola zaostatka u 54. minuti (21-24) . Mogli su igrači Zagreba doći i do poravnanja, ali udarci Mandalinića, Šebetića i Kovačevića nisu bili dovoljno dobri.

Na kraju zaslužena pobjeda PSG-a za kojeg igraju sjajni igraci, poput Karabatića, Hansena, Narcissea, Abaloa, Vorija i Omeyera.

Kod Zagreba najbolji je bio Stipe Mandalinić sa pet golova, dok su Zlatko Horvat, Luka Šebetić i Domagoj Pavlović zabili po četiri. Vratar Ivan Stevanović, koji je branio samo u drugom poluvremenu, skupio je 13 obrana.

Goste je predvodio Danac Mikkel Hansen sa sedam pogodaka, dok su Nikola Karabatić, Igor Vori i Daniel Narcisse zabili po tri.