Hrgović izborio finale Europskog prvenstva, Sepu bronca

Hrvatski boksači bili su uspješni na Europskom prvenstvu...

Najbolji hrvatski boksač Filip Hrgović plasirao se u finale Europskog prvenstva u Samokovu, dok je naš drugi predstavnik Hrvoje Sep svoj nastup završio s brončanom medaljom. Hrgović je opravdao očekivanja, te će u subotu u završnici superteške kategorije, kao prvi Hrvat u finalu nakon 11 godina, nastupiti protiv Nijemca Floriana Schultza.

Zahvaljujući odličnom startu i aktivnosti tijekom meča, do finala je došao preko Rumunja Mihaija Nistora pobjedom na bodove 30:26, 29:28, 28:29. Nijemac je u drugom polufinalnom meču savladao Petera Rumenova Belberova tehničkim nokautom. Hrvoje Sep osvojio je broncu nakon što je u polufinalu poražen od Irca Warda na bodove.