Hrvat branio u pobjedi Genta! Andrijašević ni na klupi

Kalinić je u pobjedi svoje momčadi branio cijeli susret primivši jedan pogodak.

Lovre Kalinić

Hrvatski reprezentativni vratar Lovre Kalinić branio je čitavu utakmicu za Gent koji je u prvoj utakmici 16. kola belgijskog nogometnog prvenstva na svom terenu svladao Mouscron rezultatom 3-1 (2-1).

Gent je poveo pogotkom Mosesa Simona u 29. minuti iz kaznenog udarca, a samo četiri minute kasnije rezultat je poravnao Awoniyi. U 39. minuti Yuya Kubo vraća domaći sastav u rezultatsku prednost, a potvrdu pobjede Gentu donosi Bronn u 74. minuti.

Franko Andrijašević nije konkurirao za nastup u momčadi Genta koja je ovom pobjedom skočila na šesto mjesto ljestvice sa 22 boda, dok je Mouscron 11. sa 19.

Na vrhu je Club Brugge sa 37 bodova, drugi Charleroi ima 31, a treći Anderlecht 28.