Hrvat na vratima Chelseaja izbacio Dinamo iz UEFA Youth League

Žiger je s 13 godina otišao iz NK Zagreba u Chelsea.

Nakon što su u dva navrata na krilima sjajnog vratara Dinka Horkaša, juniori GNK Dinama na jedanaesterce slavili protiv moskovskog Lokomotiva i engleskog Liverpoola, lutrija s bijele točke okrenula je modrima leđa u četvrtfinalu Lige prvaka mladih.

Mladi modri su u Londonu igrali protiv vršnjaka Chelseaja. Antonio Marin pogodio je za vodstvo četiri minute prije poluvremena, a isti igrač u 57. minuti doveo je momčad Igora Jovičevića pred vrata polufinala. Ipak tako nije mislio Luke McCormick koji je u 77. minuti smanjio rezultat, a 10 minuta kasnije izjednačio na 2:2.

McCormick je siguran bio i u otvaranju raspucavanja s 11 metara, a s druge strane je udarac Bartola Franjića zaustavio Karlo Žiger. Svi igrači Chelseaja pogađali su u sljedeće tri serije, a nakon golova Pavlaka i Horkaša, u četvrtoj seriji je Žiger obranio i pokušaj Roka Baturine i odveo Chelsea među četiri najbolje mlade momčadi Europe.

U polufinalu će igrati Hoffenheim – Porto te Barcelona – Chelsea.