Hrvat blizu osvajanja Lige prvaka, presudile odlične izmjene trenera

Na Colovray Stadium u Nyonu odigrano je finale Juniorske Lige prvaka i saznali smo novog pobjednika. To je po prvi put u povijesti momčad Red Bull Salzburga, koja je u finalu nakon preokreta s minimalnih 2:1 pobijedila Benficu. Austrijska momčad je time postala prva momčad u povijesti, koja je došla do finala iz pretkola. Do finala izbacili su Vardar, Kairat, Manchester City, Paris Saint-Germain, Atletico Madrid i Barcelonu.

Bio je to dosta oprezan početak s obje strane, a na prvu priliku čekali smo do osme minute, kad je Haidara za austrijsku momčad pucao pored gola. I prvi udarac u okvir pripao je Salzburgu, nakon kornera Wolfa do lopte je opet došao Haidara, no pucao je ravno u Duartea. U 26. minuti konačno su do udarca došli i Portugalci, no Gomes je pucao pored gola, a minutu kasnije Goncalves je s 25 metara pogodio gredu.

I onda u 29. minuti iz prve velike prilike Benfica dolazi do očekivanog vodstva. Slobodni udarac s desne strane je izveo Filipe, a Gomes glavom zabio za 1:0. Do odmora Berisha je mogao izjednačiti, no s 12 metara pucao je pored gola i na odmor se otišlo s prednošću Benfice.

U nastavku veliku priliku za izjednačenje imao je Wolf, no s par metara promašio je cijeli gol. Portugalci odgovaraju preko Felixa, koji je pucao pored gola, a tada u igru ulazi Patson. I upravo taj igrač, koji je srušio i Barcelonu u polufinalu, u 70. minuti je glavom nakon kornera Wolfa izjednačio na 1:1.

Svega šest minuta kasnije dolazi do potpunog preokreta. Turski sudac Ali Palabiyik odlično je pustio prednost i lopta je došla do Wolfa, koji s desne strane prizemno centrira, a još jedan igrač koji je ušao u igru Schmidt preokreće i zabija za 2:1. Šest minuta prije kraja Goncalves je mogao odvesti susret u produžetke, no pucao je pored gola i austrijska momčad došla je do povijesnog naslova. U posljednjim trenutcima Ingolitsch je za Salzburg dobio crveni karton, no to nije previše poremetilo slavlje Austrijanaca.

Portugalskoj momčadi ovo je bilo drugo finale i drugi poraz, nakon što su u sezoni 2013./14. izgubili od Barcelone 3:0, a do finala su izbacili Napoli, Bešiktaš, PSV, CSKA i Real Madrid. Vrijedi spomenuti i kako je najbolji strijelac natjecanja na kraju Barcelonin Jordi Mboula s osam pogodaka. Mladi stoper hrvatske reprezentacije Branimir Kalaica odigrao je cijeli susret i odlično odradio obrambeni posao. Kod golova nije bio kriv, ali na kraju nije uspio osvojiti naslov.