Hrvati poraženi od Bjelorusije na startu kvalifikacija

Hrvatska futsal reprezentacija nije krenula kako se očekivalo...

Hrvatska futsal reprezentacija nije ispunila nadanja i očekivanja na startu kvalifikacija za odlazak na svjetsku smotru. Izabranici Mate Stankovića u Osijeku su se sučelili Bjelorusiji, no bez nekoliko važnih karika pretrpjeli su prvi poraz.

Goste je u vodstvo doveo Olševski u 12. minuti, no mini kockasti preokrenuli su rezultat zaslugama Jelovčića i Olševskog (autogol) do 22. minute.

Izjednačio je četiri minute kasnije Černik, ali Matošević vraća prednost svojoj momčadi i ponovno se igra ‘gol za gol’. Dvije minute potom na semaforu je i 3:3 (Silivončik), Marinović vraća nadu domaćima, ali tada kreće bjeloruska rapsodija – do kraja susreta u mrežu Jukića poentirao je dvaput Šostak (36, 39), a konačan rezultat postavlja u posljednjoj minuti Silivončik.

U prvoj utakmici osječkog turnira Azerbajdžan je s uvjerljivih 8:2 pobijedio Švedsku, a Hrvatsku čekaju još dvije utakmice – Švedska (petak) i Azerbajdžan (nedjelja). Doigravanje će osigurati prve dvije momčadi sa sedam turnira.

HRVATSKA – BJELORUSIJA 4:7
Strijelci: 0:1 – Olševski (12), 1:1 – Jelovčić (20), 2:1 – Olševski (22 – ag), 2:2 – Černik (26), 3:2 – Matošević (27), 3:3 – Silivončik (28), 3:4 – Silivončik (31), 4:4 – Marinović (33), 4:5 – Šostak (36), 4:6 – Šostak (39), 4:7 – Silivončik (40)
HRVATSKA: Jukić, Grcić, Novak, Jelovčić, Suton; Bilić, Matošević, Grbeša, Koturović, Jelavić, Babić, Marinović, Pandurević, Perić. Izbornik: M. Stanković.
BJELORUSIJA: Čurilin, Olševski, Luškovski, Lazjuk, Popov; Golovnjov, Lihač, Silivončik, Los, Alejnikov, Šostak, Černejko, Černik, Podalinski. Izbornik: V. Ignatik.