Prva pobjeda Barakuda na Benu kupu

Hrvati se poigrali s Australcima

Hrvatski vaterpolisti slavili su protiv Australije...

Počeo je Benu kup u Mađarskoj, jedna od posljednjih pravih prilika za pripremu vaterpolskih reprezentacija za nadolazeće Olimpijske igre u Rio de Janeiru.

Hrvatska reprezentacija u prvom ogledu u Budimpešti poražena je od domaće Mađarske rezultatom 12:11 (3:3, 1:3, 4:2, 4:3), a gorak okus poraza ispravili su pobijedivši Australiju izbornika Elvisa Fatovića bez većih problema, s konačnih 13:8.

Ivica Tucak i njegove trupe nisu dopustili Australiji da im ‘po-tko-zna-koji-put’ bude tvrd orah, neugodna i vrlo opasna, premda su Australci rano poveli i u ovom susretu. No, opuštanja nije bilo. Prva četvrtina okončana je s četiri gola razlike za barakude, a do poluvremena Australci više nisu mogli do hrvatske mreže. Rezultat – 9:1.

Do kraja susreta ponešto su se hrvatski reprezentativci opustili, izbornik je isprobavao kombinacije, a rezultiralo je to približavanjem Australaca na konačnih -5. Pitanje je, ipak, kako bi se susret odvijao da su barakude bile koncentriranije i efikasnije, osobito u segmentu iskorištavanja igrača više, koji je zaustavljen na slabašnih 1/7.

Posljednju utakmicu pripremnoga turnira hrvatski reprezentativci odigrat će protiv Gruzije, koja bi također trebala biti lak zalogaj za Sukna i društvo. Podsjetimo, Tucak još uvijek nije odredio tri igrača koji neće putovati u Brazil, a moglo bi se to zbiti baš poslije turnira u Mađarskoj.