Hrvati srušili velikane Juventus i Lyon

Prvo je Ivan Santini s dva pogodka srušio Lyon, da bi kasnije Kalinić i Badelj Juventus.

Nikola Kalinić/Foto: Gettyimages

Kakva sjajna večer za Hrvate. Prvo je Ivan Santini s dva pogotka srušio Lyon u 20. kolu francuske lige. A onda je  naš dvojac u Fiorentini, Kalinić i Badelj sa svoja dva pogotka donio veliku pobjedu nad Juventusom.

Cean našeg Ivana Santinija bio je bolji od Lyona rezultatom 3:2. U osmoj minuti Cornet dovodi Cean u vodstvo, da bi u 29. minuti Santini povisio na 2:0 s jedanaest metara. Nadu u povratak Lyonu vraća Lacazette u 35. minuti također s bijele točke. Sjajni Lacazette u 45. ponovno pogađa za izjednačenje. A onda u 61. minuti naš Santini sjajno glavom pogađa za pobjedu Ceana nad Lyonom.

Fiorentina na ‘Vatreni’ pogon do slavlja nad Juventusom.

U 19. kolu Serie A Fiorentina je na domaćem terenu iznenadila veliki Juventus i pogocima Kalinića i Badelja stigla do važna tri boda. Prvo je Kalinić majstorski u 37. minuti matirao Buffona. U 54. Fiorentina vodi 2:0, pogodak je zabio još jedan hrvatski reprezentativac, Milan Badelj koji je uz Kalinića bio najbolji kod domaće momčadi. Higuain je smanjio rezultat na 2:1 u 58. minuti, ali do kraja susreta Juventus nije uspio  doći do bodova.

Marko Pjaca se vratio nakon ozljede i ušao u igru u 61. minuti umjesto Sturara. Mario Mandžukić je dobio priliku posljednjih deset minuta.