Hrvati u EL: Pobjeda Monaca, porazi Fiorentine i Dnipra

Ovako su igrali hrvatski nogometaši u Europskoj ligi...

Mario Pašalić/Getty Images

Dnipro (Tomečak): Dnipro je ugostio Saint-Etienne, a povremeni hrvatski reprezentativac Ivan Tomečak zaigrao je za domaćine od prve minute. Jedini pogodak na utakmici postigao je Hamouma na samom kraja prvog poluvremena te tako osigurao prvu pobjedu Francuza ove sezone u Europskoj ligi.

Lokomotiv (Ćorluka): Moskovski Lokomotiv našeg Vedrana Ćorluke odigrao je 1:1 s Bešiktašem. Domaćini su poveli golom Maicona u 54. minuti, a za goste je izjednačio nekadašnji njemački reprezentativac Mario Gomez deset minuta kasnije, što je na kraju i bio konačni rezultat. Ćorluka je ubrzo nakon primljenog zgoditka pocrvenio te je Lokomotiv do kraja susreta igrao s desetoricom.

Fiorentina (Badelj, Rebić, Kalinić, Bagadur): Fiorentina je na domaćem terenu dočekala Lech iz Poznana. Gosti su poveli u 65. minuti golom Kownackog. Na 0:2 povisio je Gajos osam minuta prije kraja, a konačnih 1:2 djelo je Rossija u sudačkoj nadoknadi. Od naših igrača samo se Ante Rebić našao u početnoj postavi. Nikola Kalinić je ostao na klupi, dok Milan Badelj i Ricardo Bagadur nisu konkurirali za utakmicu.

Monaco (Subašić, Pašalić): Monaco je s Danijelom Subašićem na golu igrao protiv azerbajdžanskog Qarabaga. Franzuci su golom Lacine Traorea poveli u 70. minuti te tu prednost sačuvali do kraja. Mario Pašalić u igru je ušao u 56. minuti.

Celtic (Šimunović): Molde je na svom stadionu dočekao Celtic i već nakon 20 minuta igre imao prednost od dva gola. Najprije je Ola Kamara pogodio za 1:0 da bi u 18. minuti Vegard Forren podebljao vodstvo Norvežana. Gosti vraćaju nadu u 55. preko Krisa Commonsa, no odmah u sljedećoj akciji Mohamed Elyounoussi zabija za konačnih 3:1. Jozo Šimunović nije konkurirao za sastav.

Liverpool (Lovren): Na Anfieldu je već nakon 15 minuta Marko Dević doveo Rubin Kazan u vodstvo. No u 35. Oleg Kuzmin dobija drugi žuti karton te napušta igru. Već u sljedećoj minuti domaćini golom Emrea Cana poravnavaju rezultat koji se do kraja više nije mijenjao. Dejan Lovren još se oporavlja od ozljede te nije nastupio u debiju Jürgena Kloppa na klupi ‘Redsa’.

PAOK (Tudor, Leovac): PAOK Igora Tudora ugostio je ruski Krasnodar. U ne baš sadržajnoj utakmici rezultat je ostao na početnih 0:0. Marin Leovac u igru je ušao na početku drugog poluvremena. U već ranije odigranoj utakmici ove skupine, Borussia Dortmund slavila je protiv Qabale u gostima 3:1 uz ‘hattrick’ Pierre-Emericka Aubameyanga. Za domaće je počasni gol postigao bivši igrač Dinama i zaprešićkog Intera Dodo.

Legia (Vrdoljak): Varšavska Legia ugostila je belgijski Club Brugge. Gosti su golom Davya de Fauwea poveli u 39. minuti da bi već na početku drugog poluvremena Michal Kucharczyk pogodio za konačnih 1:1. Ivica Vrdoljak još uvijek nije spreman za igru.

Napoli (Strinić): Napoli je u gostima kod Midtyllanda sve dvojbe oko pobjednika riješio u prvom poluvremenu. Pogocima Josea Callejona te dva puta Manola Gabbiadinija gosti stižu do tri gola prednosti. U 43. minuti domaćini su preko Martina Pušića smanjili na 1:3. Konačnih 1:4 postavlja Higuain u sudačkoj nadoknadi. Ivan Strinić odigrao je zadnjih devet minuta.

Rapid (Jelić): Bečki Rapid je ugostio Viktoriju iz Plzena. Gosti su poveli preko Michala Durisa u 12. minuti. Kapetan Austrijanaca Steffen Hoffmann izjednačuje u 34. minuti, a potpuni preokret donosi Louis Schaub na startu drugog dijela. Deset minuta nakon toga Athanasios Petsos postavlja rezultat na 3:1. Nadu gostima vraća Patrik Hrosovsky u 76. minuti, no do kraja više nije bilo promjene rezultata. Naš Matej Jelić ušao je u igru u 68. minuti.