Hrvatice poražene na startu, svijet u čudu gleda ‘oskvrnjeni’ hrvatski roster

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija poražena je u prvoj utakmici Europskog prvenstva od Ruskinja 83:62.

Hrvatske košarkašice/Foto: HKS

U prvom kolu Europskog prvenstva u Mađarskoj hrvatske košarkašice nisu uspjele iznenaditi favorizirane Ruskinje te su uvjerljivo poražene rezultatom 83:62. Protiv trostrukih europskih prvakinja naše su se reprezentativke dobro držale u prvom poluvremenu, no Ruskinje su se u trećoj četvrtini odvojile na nedostižnu prednost koju su sačuvale do kraja utakmice.

U našim redovima najučinkovitija je bila Iva Ciglar sa 17 poena i 3 asistencije, Iva Slišković upisala je 12 koševa, a Mirna Mazić sedam. Kod Ruskinja najveći je doprinos dala naturalizirana Amerikanka Epiphany Prince sa 16 koševa, Natalija Vieru dodala je 14, a Marina Kuzina 13 koševa. T

Treba naglasiti kako izbornik Braslav Turić zbog ozljeda na Europsko prvenstvo nije poveo Mariju Režan, Antoniju Mišuru i Anu Lelas, dok je Amerikanka Shavonte Zellous u posljednji trenutak otpala zbog problema s dobivanjem državljanstva.

Također, u prvoj minuti jučerašnje utakmice ozlijedila se ponajbolja hrvatska igračica Jelena Ivezić, dok kasnije utakmicu zbog ozljeda napustile i Iva Todorić te Ružica Džankić. Sljedeću utakmicu naše košarkašice igraju u petak protiv Latvije koja je u prvom kolu poražena od Srbije 76-60.

Spao je tako hrvatski roster na samo osam slova…

Rusija – Hrvatska 83:62 (22:13, 20:19, 23:7, 18:23)
Rusija: Namok, Belyakova 8, Logunova, Kuzina 13, Kirillova 5, Beglova 6, Beglova 16, Vieru 14, Osipova 4, Sapova 8, Tikhonenko 2, Vadeeva 7
Hrvatska: Ivezić 3, Borović 6, Miloglav 5, Ciglar 17, Begić 4, Slišković 12, Mazić 7, Ivanković 5, Tikvić 2, Džankić 1, Todorić