HRVATICE SE OPROSTILE OD EUROPSKOG PRVENSTVA

Hrvatska reprezentacija porazom od Rumunjske 26:31 (13:15) oprostila se od Eura...

Facebook HRS

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija večerašnjim porazom završila je svoj nastup već u prvom krugu skupine D na Europskom prvenstvu u Švedskoj. Treći poraz izabranicama Gorana Mrđena nanijela je reprezentacija Rumunjske rezultatom 26-31 (13-15).

Hrvatska prvi napad nije znala iskoristiti te dala priliku Rumunjkama da zabiju za 0:1. Prvi pogodak za naše rukometašice postiže Žana Marić. Izjednačeno je bilo sve do šeste minute kada naša čvrsta obrana tjera Rumunjsku na grešku i Hrvatice ponovno prelaze u vodstvo te Marić zabija za  3:2. U devetoj minuti susreta Nemaškalo i Penezić sjajno pronalaze put do mreže i odvode Hrvatsku na + 3. Nakon ovih plus tri Rumunjski izbornik odlučio se za  Time- out koji je dobro došao protivnicama koje su  serijom 3-0 u 15. minuti poravnale na 6:6, a zatim i povele na 8:6. Tu su krenuli opet problemi za Hrvatsku koja devet minuta nije zabila  pogodak. Pogotkom Penezić Hrvatska smanjuje zaostatak. Na poluvrijeme se otišlo s dva gola prednosti za Rumunjsku.

U nastavku utakmice nizale su se sve češće tehničke greške Hrvatske i razbranjena Ungureanu ostavlja Hrvatsku na četiri pogotka zaostatka. Kako je vrijeme prolazilo izabranicama Gorana Mrđena ponestajalo je koncentracije u napadu i obrana je sve više popuštala, a time se i povećavala prednost Rumunjske. Utakmica je završila rezultatom 26-31 i s tim trećim porazom Hrvatice su se oprostile od Eura.

U redovima hrvatske reprezentacije najbolja je bila Andrea Penezić s osam pogodaka, slijedila ju je Žana Marić sa sedam pogodaka te vratarski tandem Bešen-Razum sakupio je devet obrana na utakmici.

Rumunjke je s deset pogodaka predvodila Cristina Neagu.